ycipk-fsuny7

Śląsk. Jarosław Kaczyński odwiedził rannych górników

Prezes PiS Jarosław Kaczyński odwiedził w szpitalu górników rannych w poniedziałkowym wypadku w kopalni Murcki-Staszic - przekazał na Twitterze Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. Do wpisu dołączył fotografię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śląsk. Kopalnia Węgla Kamiennego "Murcki-Staszic" (Katowice)
Śląsk. Kopalnia Węgla Kamiennego "Murcki-Staszic" (Katowice) (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
ycipk-fsuny7

Kaczyńskiemu w sobotniej wizycie towarzyszył minister zdrowia Łukasz Szumowski. Wcześniej prezes PiS wziął udział w partyjnej konwencji w stolicy województwa śląskiego.

Przypomnijmy: do tragicznego wstrząsu w katowickiej kopalni Murcki-Staszic doszło w poniedziałek. W jego rejonie znajdowało się 9 górników. Trzech z nich straciło życie. Tuż po tragedii premier Mateusz Morawiecki zdecydował, że rodziny górników, którzy zginęli, otrzymają renty socjalne. Wstrząs był na tyle silny, że odczuli go mieszkańcy sąsiednich miast, m.in. Tychów. Jego magnitudę wcześniej oszacowano na 2,66 stopnia. Był jednak nieco wyższy - 2,71 stopnia w skali Richtera - wynika z informacji nadzoru górniczego.

ycipk-fsuny7

Po wypadku w szpitalach nadal przebywa sześciu górników, którzy doznali głównie złamań i potłuczeń. Ich stan określany jest jako dobry. Część z nich będzie wymagała długiej rehabilitacji. Pogrzeby ofiar wypadku mają odbyć się w najbliższych dniach, po zakończeniu zleconej przez prokuraturę sekcji zwłok. Ta wszczęła już odrębne śledztwo ws. tragicznego wypadku.

Przyczyny tragedii wyjaśnia także Okręgowy Urząd Górniczy w Katowicach. Jednym z kluczowych elementów postępowania w tej sprawie ma być wizja lokalna. Podczas oględzin eksperci mają ocenić skalę zniszczeń w wyrobisku 720 metrów pod ziemią oraz ocenić, czy skutkami wstrząsu nie zostały objęte drążone w rejonie wyrobiska.

ycipk-fsuny7

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Polsat News

Zobacz także: Wyłonił się konkurent Dudy. "Będą walczyć łeb w łeb"

ycipk-fsuny7
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-fsuny7

ycipk-fsuny7
ycipk-fsuny7