Trwa ładowanie...

Skradziono 7 tysięcy owadów i pająków o wartości 40 tysięcy dolarów

W Filadelfii doszło do niecodziennego zdarzenia – kradzieży owadów o wartości 40 tysięcy dolarów. Wśród 80 gatunków zwierząt znajdują się karaluchy, tarantule i skorpiony.

Share
Skradziono 7 tysięcy owadów i pająków o wartości 40 tysięcy dolarów
Źródło: East News
d22u6f6

Do kradzieży owadów doszło w Philadelphia Insectarium and Butterfly Pavilion. Całe wydarzenie zarejestrowano przez kamery przemysłowe. Na nagraniu widać kilka trudnych do rozpoznania osób, które wrzucają do plastikowych pojemników różnego typu stworzenia, w tym owady, pajęczaki oraz jaszczurki. Liczba skradzionych zwierząt wynosi ok. 7000 i stanowi ponad 80% całej wystawy.

Oprócz samych stworzeń zabrane zostały również urządzenia stosowane do określania lokalizacji insektów. Z tego powodu trudno stwierdzić, które zwierzęta dokładnie zniknęły.

Głównymi podejrzanymi są obecni lub byli pracownicy pawilonu. Pomimo przeszukania ich mieszkań, nie znaleziono żadnych ze skradzionych zwierząt.
Ze względu na popełnione przestępstwo, większy obszar Philadephia Insectarium and Butterfly Pavilion jest nieczynny dla odwiedzających. Wielu internautów rozpoczęło także zbieranie funduszy za pośrednictwem jednej z platform crowdfundingowych w ramach odkupienia skradzionej kolekcji,

d22u6f6

Podziel się opinią

Share
d22u6f6
d22u6f6
Więcej tematów