Trwa ładowanie...
d2k245m

Skarga KE przeciwko Polsce. Jacek Sasin: to zemsta

– To zemsta za to, że Polska nie podporządkowuje się temu jednolitemu frontowi w Europie - tak Jacek Sasin ocenia skargę Komisji Europejskiej ws. Polski. Polityk wskazuje również na to, że "jest pewien kurs polityczny, obliczony na uderzenie w polski rząd".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sasin o skardze ws. Polski
Sasin o skardze ws. Polski (East News, Fot: Piotr Smolinski/REPORTER)
d2k245m

W poniedziałek Komisja Europejska wysłała skargę w sprawie zmian w polskim Sądzie Najwyższym do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Sam Trybunał zastosuje też tryb przyspieszony przy rozpatrywaniu pięciu pytań prejudycjalnych zadanych mu przez sędziów SN.

Zdaniem Jacka Sasina to jest "zemsta". - Za to, że Polska nie podporządkowuje się temu jednolitemu frontowi w Europie, który mówi: przyjmujcie uchodźców bez żadnych ograniczeń, prowadźcie taką politykę, jaką wyznacza wam Bruksela, a wtedy będziecie pozostawieni w spokoju – stwierdził polityk na antenie TVN24.

– Opozycja, która w tej chwili nie mając żadnego pomysłu na dobre propozycje dla Polaków, prowadzi politykę strachu. Przed wyjściem Polski z UE, wcześniej przed dyktaturą, faszyzmem, stalinizmem w Polsce. Tamto się już skompromitowało, to znalazła sobie nowy temat w postaci Polexitu. Bez żadnych podstaw. My jesteśmy partią proeuropejską i zawsze nią byliśmy. Tu się nic nie zmieniło – dodał Sasin.

d2k245m

Zobacz także: Afrykanie idą do Europy. Ryzykują życiem, a potem żałują

To jednak nie wszystko. – Może nie nazywałbym tego spiskiem (przeciwko polskiemu rządowi - przyp. red.). Ale widać wyraźnie, że jest pewien kurs polityczny, obliczony na uderzenie w polski rząd. Widać pewną korelację działań pomiędzy działaniami opozycji, tej części opozycji przede wszystkim, która sama się nazwała opozycją totalną, i instytucjami europejskimi. Zawsze byłem daleki od śledzenia spisków, spiskowych teorii, to raczej nasi przeciwnicy z Platformy są w tym ostatnio bardzo dobrzy – stwierdził Jacek Sasin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2k245m

Podziel się opinią

Share
d2k245m
d2k245m