Trwa ładowanie...

Skandaliczny pomysł Rosjan. MSZ Ukrainy ostrzega

Miasto w Rosji organizuje wycieczkę dla zachodnich mediów. Chce najpewniej pokazać rosyjską "prawdę" o inwazji na Ukrainę.


Rosja sieje propagandę, ale są dowody na jej zbrodnie Rosja sieje propagandę, ale są dowody na jej zbrodnie Źródło: PAP, fot: MAXAR TECHNOLOGIES HANDOUT
dlboew2

Rosyjscy żołnierze kradną, gwałcą, zabijają. Mimo że cały świat to widzi, kraj Władimira Putina utrzymuje, że "operacja wojskowa" jest prowadzona dla dobra Ukraińców. - Jej celem jest obrona ludzi, którzy w ciągu ośmiu lat byli ofiarą prześladowań, ludobójstwa ze strony reżimu kijowskiego. W tym celu będziemy dążyć do demilitaryzacji i denazyfikacji Ukrainy - mówił prezydent Rosji.

Teraz, jak podają ukraińskie media, Rosja organizuje skandaliczną wycieczkę prasową. Zaproszone na nią są zachodnie media. Ma się odbyć w czwartek 28 kwietnia.

dlboew2

Cel: Mariupol, a więc miasto, które nie przypomina już siebie sprzed wojny. Wycieczka ma odbyć się przez Rostów, miasto w południowej Rosji, nad Donem, niedaleko jego ujścia do Morza Azowskiego.

Cele Rosji w Donbasie? Gen. Mieczysław Bieniek tłumaczy

MSZ Ukrainy ostrzegło zagranicznych dziennikarzy, że to propaganda. W wycieczce mają brać udział aktorzy opowiadający fałszywe historie o armii.

Tragiczna sytuacja w Mariupolu

Mariupol jest częściowo przejęty przez Rosjan. Dzieci zmusza się tam do popisywania zeszytów: "Mariupol, obwód rostowski" w Rosji. Żołnierze gwałcą kobiety i dziewczynki.

"Jeśli chodzi o sytuację z wodą pitną i żywnością, to jest ona skrajnie zła. Jedzenia, według moich obliczeń, wystarczy gdzieś na tydzień. Wody – może na cztery dni. Sytuacja cywilów jest pod tym względem także bardzo zła" - mówił w środę sanitariusz pułku Azow, znajdującego się w okupowanym kombinacie metalurgicznym Azowstal w Mariupolu.

dlboew2

W jego opinii co najmniej jedna trzecia rannych potrzebuje natychmiastowej pomocy, a w obecnych warunkach część tych osób na pewno umrze. Sanitariusz podkreślił, że ze względu na oblężenie Mariupola, które trwa od początku marca, żołnierzom brakuje leków, opatrunków i sprzętu medycznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dlboew2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

dlboew2
Więcej tematów