Trwa ładowanie...
d3uevpt

Skandaliczne zdjęcie Donalda Tuska. Jest reakcja Romana Giertycha

Polska konsul honorowa w Akron w USA Maria Szonert-Binienda opublikowała zdjęcie szefa RE w mundurze SS. Roman Giertych zawiadamia prokuraturę.
Share
Roman Giertych
Roman GiertychŹródło: PAP
d3uevpt

"Dzisiaj w imieniu Donalda Tuska wyślę do prokuratury wniosek o wszczęcie postępowania w spr. konsul, która dokonała haniebnego fotomontażu" - napisał na Twitterze Roman Giertych.

"W ciągu ostatnich kilku miesięcy prokuratura wielokrotnie podejmowała ściganie art. 216 kk w trybie publicznoskargowym. Tak było nawet w przypadku zwykłych okrzyków do posłów podnoszonych przez osoby, które nie sprawowały żadnej funkcji publicznej. Mój Mocodawca pan Donald Tusk uznał, że sprawa jest na tyle bulwersująca, że nie można jej zostawić bez reakcji" - wyjaśnił Giertych na Facebooku.

d3uevpt

Giertych złożył do prokuratury zawiadomienie ws. znieważenia Tuska przez Szonert-Biniendę

- Uważamy, że w tej sprawie istnieje oczywisty interes społeczny z tego powodu, że Donald Tusk pełni wysoką funkcję w Unii Europejskiej, więc w interesie Polski jest, aby tego typu przestępstw na jego szkodę nie popełniano, a skala tego przestępstwa, jego intensywność i okoliczności są więcej niż bulwersujące - podkreślił Giertych

Wcześniej na koncie Marii Szonert-Biniendy ma Twitterze pojawiło się zdjęcie przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska w mundurze SS.

Zostało ono powszechnie skrytykowane.

d3uevpt

Konsul honorowy w USA oddała się do dyspozycji ministra spraw zagranicznych

Polska konsul honorowa w Akron w USA Maria Szonert-Binienda, która opublikowała na Twitterze zdjęcie Donalda Tuska w mundurze SS, oddała się do dyspozycji ministra Witolda Waszczykowskiego - poinformowało MSZ.

Jednocześnie p. Szonert-Binienda zadeklarowała, że w przypadku dalszej możliwości pełnienia funkcji konsula honorowego całkowicie zawiesi swoją dotychczasową działalność polityczną i publicystyczną w mediach społecznościowych - podało biura rzecznika prasowego MSZ.

d3uevpt

Podziel się opinią

Share
d3uevpt
d3uevpt
Więcej tematów