Trwa ładowanie...

Skandaliczne słowa youtubera Marcina Roli. Zajmują się nim prokuratura i policja

Marcin Rola jest pod lupą policji i prokuratury po skandalicznych słowach o uczestniczkach Czarnego Protestu - dowiaduje się Wirtualna Polska. Zawiadomienie złożyła na początku kwietnia posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus.

Share
Skandaliczne słowa youtubera Marcina Roli. Zajmują się nim prokuratura i policja
Źródło: Facebook.com, Fot: Marcin Rola
dvtu42p

Toruńska policja bada film, w którym Marcin Rola obraża uczestniczki i uczestników Czarnego Protestu - poinformowała Wirtualną Polskę prokuratura. Zawiadomienie na twórcę kanału wRealu24 złożyła posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus. W nagraniu Rola mówi m.in. o "feminazistkach", "półmózgach, debilach, amebach, sklonowanych owcach", "śmieciach". Do tego porównuje islam z nazizmem.

"Na skandaliczne wypowiedzi pana Marcina Roli z wRealu24.pl trzeba reagować. Poszło zatem zawiadomienie do prokuratury. Nie ma mojej zgody na szkalowanie i opluwanie uczestniczek i uczestników Strajku Kobiet" - napisała na Twitterze Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej. Do wpisu załączyła skany zawiadomieniu o możliwości popełnienia przestępstwa, które wysłała do toruńskiej prokuratury. Po miesiącu sprawdziliśmy, co stało się z zawiadomieniem.

"Prokurator po analizie zawiadomienia zlecił Komendzie Miejskiej Policji w Toruniu przeprowadzenie czynności sprawdzających pod kątem znamion występków z art. 212 par. 2 kk, art. 216 par. 2 kk i art. 257 kk. Czynności te nie zostały dotąd zakończone" - poinformował Wirtualną Polskę Andrzej Kukawski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu. Wymienione przez prokuratora artykuły kodeksu karnego dotyczą odpowiednio pomawiania w środkach masowego przekazu (grozi za to do 3 lat ograniczenia bądź pozbawienia wolności), znieważenia w środkach masowego przekazu (do roku ograniczenia bądź pozbawienia wolności) oraz publicznego znieważenia z powodu religii lub rasy (do 3 lat pozbawienia wolności).

- Oczekuję, że pan Marcin Rola poniesie konsekwencje tego, co mówi w mediach. Liczę, że dojdzie do rozprawy - mówi Wirtualnej Polsce posłanka Scheuring-Wielgus. - Policja była u mnie, ale ze względu na protest osób rodzin osób niepełnosprawnych jestem cały czas w Warszawie. W przyszyły poniedziałek policja będzie mnie przesłuchiwała w moim biurze poselskim w Toruniu - dodaje.

dvtu42p

O komentarz poprosiliśmy też Michała Jeżewskiego. To prezes wydawnictwa Zona Zero, do którego należy portal wRealu24.pl. Wydało ono także głośną kilka miesięcy temu książkę Magdaleny Ogórek "Lista Waechtera".

Zobacz także: Czytamy książkę Magdaleny Ogórek - długa wersja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dvtu42p

Podziel się opinią

Share
dvtu42p
dvtu42p
Więcej tematów