Trwa ładowanie...

Skandaliczne słowa w Sejmie. Gowin: "Groźba Brauna nie jest wyssana z palca"

Jarosław Gowin skomentował skandaliczne słowa Grzegorza Brauna. Według lidera Porozumienia "groźba Brauna nie jest wyssana z palca". - W mojej ocenie tą sprawą powinna się zainteresować prokuratura - mówił polityk.

Share
Groźba Grzegorza Brauna w Sejmie
Groźba Grzegorza Brauna w Sejmie Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d29muqs

Jarosław Gowin przekazał w programie Onet Rano, że nic nie usprawiedliwia posła Brauna. Według niego został słusznie ukarany najsurowiej, jak przewiduje to regulamin Sejmu.

Jarosław Gowin o groźbie Grzegorza Brauna

- To jest groźba karalna. Patrząc na fanatyzm wielu przedstawicieli środowisk antyszczepionkowych, uważam, że to nie jest groźba całkowicie wyssana z palca. Dlatego w mojej ocenie tą sprawą powinna się zainteresować prokuratura - stwierdził szef Porozumienia.

Gowina zapytano o to, czy razem z marszałek Sejmu Elżbietą Witek do prokuratury zawiadomienie powinien także skierować Adam Niedzielski. Polityk zaznaczył, że nie chce rozstrzygać zawiłości prawnych.

d29muqs

- Być może tego typu postępowanie prokuratorskie powinno być wszczęte z urzędu - dodał Jarosław Gowin.

Zobacz też: Skandal w Sejmie. Dr Grzesiowski o zachowaniu Brauna: To jest zaproszenie do agresji

Groźba Grzegorza Brauna po słowa Adama Niedzielskiego

Przypomnijmy, że w czwartek w Sejmie na mównicy pojawił się Adam Niedzielski. Minister zdrowia odpowiedział na wniosek klubu KP-PSL dot. przedstawienie informacji bieżącej "w sprawie stanu wyjątkowego w służbie zdrowia".

d29muqs

Po wystąpieniu szefa resortu zdrowia głos zabrał m.in. Grzegorz Braun. Poseł Konfederacji z sejmowej mównicy krzyknął do Adama Niedzielskiego: "będziesz pan wisiał". Oprócz tego Braun wygrażał palcem w kierunku ministra zdrowia.

Jak wytłumaczył wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty, jest to kara 6 miesięcy obniżenia uposażenia o 50 proc. i 6 miesięcy odebrania 100 proc. diety poselskiej.

Po słowach Grzegorza Brauna zawiadomienie do prokuratury złożyła również marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

d29muqs

Źródło: Onet Rano, Sejm, PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d29muqs

Podziel się opinią

Share
d29muqs
d29muqs
Więcej tematów