Trwa ładowanie...
dnvwih3

Skandaliczna sesja zdjęciowa na cmentarzu. Nastolatki z zarzutami

Najpierw wzięły udział w kontrowersyjnej sesji na cmentarzu i udostępniły zdjęcia w sieci. Teraz zatrzymała je policja. 14-latki odpowiedzą za znieważenie i ograbienie miejsca pochówku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
14-latka zatrzymana po skandalicznej sesji na cmentarzu.
14-latka zatrzymana po skandalicznej sesji na cmentarzu. (Policja, Fot: Komenda Miejska Policji w Łodzi)
dnvwih3

Dwie nastolatki urządziły sobie sesję zdjęciową w miejscu o zupełnie innym przeznaczeniu. Pozowały na... cmentarzu komunalnym na łódzkim Widzewie. Jedna z 14-latek publikowała wszystko w swoim profilu na jednym z portali społecznościowych.

Młode dziewczyny fotografowały się w różnych pozach, siadając i stając na nagrobkach. Oprócz tego, przestawiały złożone tam kwiaty i znicze. W alejce cmentarza znalazły krzyż, z którym także pozowały do zdjęć, po czym porzuciły go w innym miejscu.

Chciały zwrócić na siebie uwagę

Jedną z nastolatek policja zatrzymała w mieszkaniu, druga, po rozpowszechnieniu informacji w mediach, zgłosiła się na komisariat policji z mamą. Dziewczyny nie potrafiły wytłumaczyć powodów swojego bezwstydnego zachowania. Potem miały przyznać, że było to działanie nieprzemyślane i motywowane chęcią zwrócenia na siebie uwagi.

dnvwih3

Nastolatki usłyszały zarzut znieważenia i ograbienia miejsca pochówku. Za tego typu przestępstwo, zgodnie z kodeksem karnym, grozi do 8 lat więzienia. Jednak w tym przypadku - osób niepełnoletnich, prawdopodobna kara to umieszczenie w ośrodku szkolno-wychowawczym lub zakładzie poprawczym oraz zasądzenie nadzoru kuratora. O dalszym losie nastolatek zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Zobacz także: Leszek Miller uderza w programy socjalne PiS. Krytykuje „rozdawnictwo”

Źródło: Komenda Miejska Policji w Łodzi

dnvwih3

Podziel się opinią

Share

dnvwih3

dnvwih3
Więcej tematów