Trwa ładowanie...
d473x4a

Skandal z alkoholem dla polityków. "Żenujące"

Kontrowersje wokół bezpłatnego alkoholu dla polityków, którzy bawili się na Sylwestrze z Polsatem na Stadionie Śląskim. Napitki były darmowe, ale do ich zakupu nikt się nie przyznaje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koszt cateringu dla strefy VIP wyniósł ponad 120 tys. zł.
Koszt cateringu dla strefy VIP wyniósł ponad 120 tys. zł. (East News, Fot: Adrian Slazok/REPORTER)
d473x4a

Nowy rok na stadionie w Chorzowie witało ponad 40 tys. osób, w tym kilkadziesiąt w strefie VIP. To tam dla polityków i samorządowców przygotowano poczęstunek z darmowym alkoholem - wyjaśnia "Gazeta Wyborcza", która opisała sprawę finansowania wysokoprocentowych trunków.

- Grupa lokalnych notabli zabawiła się w sylwestra za pieniądze podatników. To tak żenujące, że aż trudno komentować - mówi w rozmowie z dziennikiem Michał Gramatyka, szef klubu radnych Koalicji Obywatelskiej w sejmiku woj. śląskiego.

To na jego wniosek władze samorządowe województwa przedstawiły dokładne wyliczenia sylwestrowej imprezy.

d473x4a

Nie wiadomo, kto zapłacił za trunki

Marszałek Jakub Chełstowski wyjaśnił, że spółka Stadion Śląski wydała na organizację całej imprezy 1,61 mln zł netto, czyli ok. 2 mln zł brutto. Okazało się też, że koszt cateringu dla strefy VIP wyniósł ponad 120 tys. zł.

Marszałek stwierdza jednak, że nie wie, kto i z jakich funduszy zapłacił za alkohol.

"Nie mamy wiedzy na temat kosztów jego zakupu" - stwierdza marszałek Chełstowski, ale nie przekonuje opozycji. - Spółka to nie prywatna własność pana marszałka - mówi "GW" Michał Gramatyka, licząc na pełne rozliczenie imprezy.

d473x4a

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Bezsensowna farsa. Miażdżący raport nt. zakazu handlu

d473x4a

Podziel się opinią

Share

d473x4a

d473x4a
Więcej tematów