Trwa ładowanie...

Skandal w Świeciu. "Szpital nie udzielił pomocy małemu dziecku"

Kontrowersje w Świeciu w woj. kujawsko-pomorskim. Przez dwa świąteczne i nocne dyżury pacjenci mieli być odsyłani do szpitali w Bydgoszczy i Chełmnie. O sytuacji w placówce w Świeciu zaalarmowali rodzice 4-latki, której nie udzielono pomocy.

Share
Skandal w Świeciu. "Szpital nie udzielił pomocy małemu dziecku"
Skandal w Świeciu. "Szpital nie udzielił pomocy małemu dziecku"Źródło: Getty Images, Fot: Artur Widak, NurPhoto
d368nya

Przez dwa dni nie było lekarza w punkcie świątecznej i nocnej opieki zdrowotnej Nowego Szpitala w Świeciu - informuje "Gazeta Wyborcza", powołując się na informacje od pacjentów, których w okresie świątecznym po teleporady kierowano do innych placówek w woj. kujawsko-pomorskim.

Dziennik cytuje m.in. rodziców 4-latki, którzy w pierwszy dzień świąt szukali pomocy, bo córka miała niemal 40 st. C gorączki.

d368nya

- Dziecko przelewało się nam na rękach. Odmówiono nam przyjazdu karetki i skierowano na nocną i świąteczną opiekę zdrowotną przy Nowym Szpitalu w Świeciu - mówi "GW" mieszkanka Świecia.

Zobacz też: Szczepionka na COVID-19. Leszek Miller zdradził, jak się czuje po szczepieniu

Po prośbach o poradę przez telefon rodziców 4-latki przekierowano z kolei do szpitala w Bydgoszczy, a następnie do Chełmna.

d368nya

O odsyłaniu do tych placówek - również w drugi dzień świąt - powiedzieli gazecie też inni pacjenci. Mówili, że lekarze z sąsiednich szpitali byli zdziwieni brakiem lekarza w Świeciu.

Skandal w Świeciu. "Szpital nie udzielił pomocy małemu dziecku"

Marta Pióro, rzeczniczka szpitala w Świeciu, pytana o tę sytuację przez reportera "GW", stwierdziła, że placówla wyciągnęła "wnioski tak, żeby w przyszłości pacjent otrzymał należną mu opiekę".

Nie wyjaśniła jednak, dlaczego dziecko nie otrzymało pomocy.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d368nya

Podziel się opinią

Share
d368nya
d368nya
Więcej tematów