Trwa ładowanie...
d3k9k9o

Skąd prezes PiS wie o zarzutach dla Stanisława Gawłowskiego. Mamy informacje z prokuratury

Jak ustaliła Wirtualna Polska, prokuratura nie udostępniała prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu akt sprawy dotyczącej Stanisława Gawłowskiego Takie spekulacje pojawiły się po wywiadzie polityka PiS w TVP. Śledczy już pod koniec czerwca informowali o postawieniu kolejnych zarzutów politykowi Platformy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes PiS o zarzutach dla Stanisława Gawłowskiego mówił w TVP
Prezes PiS o zarzutach dla Stanisława Gawłowskiego mówił w TVP (East News, Fot: Andrzej Iwanczuk)
d3k9k9o

- Informujemy, że akta sprawy nie były udostępniane osobie, którą wskazuje Pan w swoich pytaniach. Jednocześnie uprzejmie informujemy, że Prokuratura Krajowa wielokrotnie w komunikatach prasowych publikowanych na stronie internetowej Prokuratury Krajowej informowała o sprawie tzw. afery melioracyjnej, w której zarzuty usłyszał m.in. podejrzany Stanisław G. W komunikatach tych Prokuratura Krajowa informowała m.in. o kolejnym wniosku skierowanym do Marszałka Sejmu RP o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Stanisława G. do odpowiedzialności karnej za nowe czyny oraz na wyrażenie zgody na zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania również w zakresie tych nowych zarzucanych mu czynów: jednego o charakterze korupcyjnym, a drugiego polegającego na praniu brudnych pieniędzy. W zakresie tego wniosku w chwili obecnej Prokuratura oczekuje na podjęcie uchwały przez Sejm – informuje nas Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Zobacz także: Cisza po pytaniu o Kaczyńskiego. Wiceminister nie wiedział co odpowiedzieć

Afera ze słowami prezesa Kaczyńskiego wybuchła podczas czwartkowego wywiadu dla "Wiadomości” TVP. Polityk odniósł się w nim do słów posła Platformy Stanisława Gawłowskiego, który po opuszczeniu aresztu, powiedział z trybuny sejmowej do posłów PiS: "byłem w miejscu, do którego tak wielu z was trafi”. Kaczyński ripostował. - Ta furia, która charakteryzuje opozycję, przejawia się w takich słowach. To słowa człowieka, który za chwilę będzie mieć kolejne zarzuty, bo sądzę, że Sejm uchyli mu immunitet również w innych sprawach - powiedział Jarosław Kaczyński.

twitter.com
Podziel się

Po słowach prezesa Kaczyńskiego w sieci zawrzało. M.in. dziennikarz "Rzeczpospolitej” Jacek Nizinkiewicz pytał na Twitterze: "Skąd prezes Kaczyński wie, że Stanisław Gawłowski zaraz po wakacjach będzie miał kolejne zarzuty"? Z kolei były wicepremier, profesor Leszek Balcerowicz napisał: "Oberprokurator w PiS-państwie”. Padły tez zarzuty, że prezes miał dostęp do akt sprawy dotyczącej Stanisława Gawłowskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3k9k9o

Podziel się opinią

Share

d3k9k9o

d3k9k9o
Więcej tematów