Trwa ładowanie...

Sinice w Krokowej i Władysławowie. Kolejne kąpieliska zamknięte z powodu bakterii

Jest decyzja Sanepidu ws. kolejnych kąpielisk na Pomorzu. Nie można kąpać się między innymi w gminie Krokowa, w Dębkach i Karwieńskich Błotach - podaje Radio Gdańsk. Czerwona flaga pojawiła się także we Władysławowie.
Share
Sinice w Bałtyku
Sinice w BałtykuŹródło: PAP
d13oiwn

Jak wynika z informacji radia, sinice idą z zachodu. Na początku wydano komunikaty ostrzegające przed kąpielą, teraz wydano zakaz. Najgorzej wygląda sytuacja we Władysławowie, która jest chętnie odwiedzana przez turystów. Czerwona flaga pojawiła się na 4 z 5 kąpielisk.

Służby ostrzegają przed toksycznym działaniem sinic, które mogą wywołać poparzenie skóry lub dolegliwościami układu pokarmowego. Zakaz kąpieli obowiązuje do odwołania.

- Niestosowanie się do zakazu kąpieli może powodować dolegliwości jelitowo-żołądkowe w przypadku napicia się wody oraz problemy skórne od samego zetknięcia się z sinicami - cytuje Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Tomasza Augustyniaka.

d13oiwn

Kąpieliska, na którym występują sinice, powinny być odpowiednio oznaczone. Jeśli administrator tego nie wykona, może zostać ukarany grzywną do 50 tys. złotych.

*Zobacz także: Pyton tygrysi terroryzuje mieszkańców Mazowsza. Kieruje się na wschód *

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: radiogdansk.pl

d13oiwn

Podziel się opinią

Share
d13oiwn
d13oiwn
Więcej tematów