Trwa ładowanie...

Siły pokojowe ONZ w Donbasie? Putin: to byłoby w pełni zasadne

Prezydent Rosji Władimir Putin stwierdził, że ewentualna obecność sił pokojowych ONZ w Donbasie byłaby w pełni zasadna i byłaby korzystna dla rozwiązania konfliktu na wschodzie Ukrainy.

Siły pokojowe ONZ w Donbasie? Putin: to byłoby w pełni zasadneŹródło: PAP/EPA, fot: Pavel Golovkin
d3cxuwz
d3cxuwz

Putin polecił, by rosyjskie MSZ wniosło w tej sprawie odpowiedni projekt rezolucji do Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Walki na wschodzie Ukrainy toczą się od 2014 roku:

- Obecność sił pokojowych, a nawet można powiedzieć, że nie sił pokojowych, a osób, które zapewniają bezpieczeństwo misji OBWE, uważam za całkowicie zasadną i nie widzę w tym nic złego. Na odwrót, uważam, że sprzyjałoby to rozwiązaniu problemu na południowo-wschodniej Ukrainie - oświadczył rosyjski prezydent podczas pobytu w Chinach.

- Po drugie, te siły powinny znajdować się na linii rozgraniczenia, nigdzie więcej. Po trzecie, rozwiązanie tej kwestii powinno nastąpić nie inaczej, niż po rozdzieleniu stron i wycofaniu ciężkiego uzbrojenia i nie może być to rozwiązane bez bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami republik DRL i ŁRL - powiedział Putin mając na myśli separatystyczne republiki - doniecką i ługańską.

d3cxuwz

Wojna na wschodzie Ukrainy

Walki na wschodzie Ukrainy toczą się od wiosny 2014 roku. Od tego czasu zginęło tam około 10 tys. ludzi.

Ostatni tzw. szkolny rozejm związany z początkiem roku szkolnego utrzymał się bardzo krótko. Ogłoszono go po przeprowadzonych 22 sierpnia rozmowach przywódców czwórki normandzkiej – Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji – zaczął formalnie obowiązywać trzy dni później. Ale już 1 września informowano, że nie jest przestrzegany.

d3cxuwz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cxuwz
Więcej tematów