Trwa ładowanie...
d41gsom

Sikorski: za 2 lata wycofujemy się z Afganistanu

Wojsko Polskie za około dwa lata zacznie wycofywać się z misji w Afganistanie - zapowiedział w Bydgoszczy minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.
Share
d41gsom

Radosław Sikorski podkreślił, że polskiej armii w Afganistanie "udaje się realizować strategię, powoli, ale bardzo konsekwentnie". Dodał, że Polska wycofuje się z tych misji zagranicznych, które "przestały być pierwszorzędne dla naszej racji stanu". - Wzmacniamy tę, która jest priorytetowa dla Sojuszu Północnoatlantyckiego, a co za tym idzie dla bezpieczeństwa Polski. Zlikwidowaliśmy misję w Iraku, Libanie, Syrii i Czadzie, a w Afganistanie ją wzmocniliśmy - powiedział szef polskiej dyplomacji.

Sikorski przypomniał, że o rozpoczęciu misji w Afganistanie decydował rząd SLD, kontynuowana była za rządów PiS, Samoobrony i LPR, a obecne władze jeszcze ją wzmocniły. Zdaniem Sikorskiego, to sprawia, że polska armia staje się "wojskiem pierwszoligowym".

- Uważam, że mamy też pewien dług wobec Afgańczyków, którzy ponieśli straszliwe straty w wojnie ze Związkiem Radzieckim. To jest też kwestia dania rządowi afgańskiemu jeszcze jednej szansy na zaprowadzenie jako takiej kontroli na terytorium swojego kraju - ocenił Sikorski.

d41gsom

Podziel się opinią

Share
d41gsom
d41gsom
Więcej tematów