Trwa ładowanie...
d4jpqzf

Sikorski: prosiłem, żeby świra Macierewicza odwołać

- Pamiętam naszą ostatnią rozmowę, bo byłem ministrem obrony w pańskim rządzie i prosiłem pana, żeby świra Macierewicza odwołać - powiedział Radosław Sikorski. Były szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych zwrócił się w ten sposób na Radzie Krajowej PO do Jarosława Kaczyńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Radosław Sikorski był gościem specjalnym Rady PO
Radosław Sikorski był gościem specjalnym Rady PO (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d4jpqzf

Sikorski słynie ostatnio z kontrowersyjnych wypowiedzi. Gdy nie spodobały mu się słowa dziennikarki Anity Gargas, napisał na Twitterze, że "kłamie ona jak bura s**". Podczas sobotniej Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej nazwał z kolei Antoniego Macierewicza "świrem" i stwierdził, że już dawno sugerował, aby go odwołano.

- Mnie to zajęło trzy miesiące. Teraz po dwóch latach przyznał mi pan rację - powiedział Radosław Sikorski zwracając się do prezesa PiS. Przypomnijmy, że w wyniku rekonstrukcji rządu, Macierewicza zastąpił w styczniu Mariusz Błaszczak.

Chociaż Sikorski pojawił się na spotkaniu PO, zadeklarował, że nie zamierza wracać do polityki. W Radzie bierze udział również unijna komisarz Elżbieta Bieńkowska.

- Rządzące Polską od ponad dwóch lat Prawo i Sprawiedliwość zniszczyło międzynarodowy wizerunek Polski i osłabiło pozycję państwa praktycznie w każdym tradycyjnym kierunku naszej polityki zagranicznej - powiedział w trakcie posiedzenia lider PO partii Grzegorz Schetyna.

d4jpqzf

Tematem Rady jest polityka zagraniczna kraju. Druga ważna część tej rady to dyskusja o przyszłym budżecie unijnym, środkach, które do Polski maja przypłynąć, a przy negocjacjach, które się dzisiaj toczą, nie bierze udziału ani rząd PiS, ani europosłowie PiS - dodał szef Klubu PO Sławomir Neumann.

Zobacz także: Adam Bodnar: „Na naszych oczach zmienił nam ustrój państwa”

Źródło: Radio Zet, WP

d4jpqzf

Podziel się opinią

Share

d4jpqzf

d4jpqzf
Więcej tematów