Trwa ładowanie...
d38otuw

Obrady Rady Krajowej PO. "PiS zniszczyło wizerunek Polski"

Po godz. 11 w Warszawie rozpoczęło się posiedzenie Rady Krajowej PO. Spotkanie poświęcone jest pozycji Polski w UE i na świecie. Głos podczas obrad mają zabrać m.in. b. szef MSZ Radosław Sikorski oraz lider PO partii Grzegorz Schetyna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Schetyna ocenił, że Polska znajduje się w głębokim kryzysie
Schetyna ocenił, że Polska znajduje się w głębokim kryzysie (PAP)
d38otuw

- Rządzące Polską od ponad dwóch lat Prawo i Sprawiedliwość zniszczyło międzynarodowy wizerunek Polski i osłabiło pozycję państwa praktycznie w każdym tradycyjnym kierunku naszej polityki zagranicznej - powiedział lider PO partii Grzegorz Schetyna, podaje rmf24.pl.

Schetyna ocenił, że Polska znajduje się w głębokim kryzysie w stosunkach z UE, Stanami Zjednoczonymi, Izraelem i Ukrainę. Straciliśmy pozycję lidera całego regionu Europy Środkowej, przestaliśmy być nieformalnym reprezentantem naszego regionu w Trójkącie Weimarskim - mówił.
Według lidera PO Polska jest coraz bardziej osamotniona i pozbawiona sojuszników, którzy mogliby wesprzeć polskie racje w stosunkach z Rosją.

Przed rozpoczęciem obrad szef klubu PO Sławomir Neumann zapowiedział, że rozmowy będą dotyczyły „reputacji Polski, z jej pozycją na arenie międzynarodowej”.

d38otuw

ZOBACZ TAKŻE: Adam Bodnar: „Regularnie składam wnioski o wyłącznie sędziów Trybunału Konstytucyjnego”

- Druga ważna część tej rady to dyskusja o przyszłym budżecie unijnym, środkach, które do Polski mają przypłynąć – podkreślił. - A przy negocjacjach, które się dzisiaj toczą nie bierze udziału ani rząd PiS, ani europosłowie PiS – zaznaczył Neumann.
Podkreślał przy tym, że przyszłość funduszy UE jest „niezwykle ważna”.

- Te ponad 100 mld euro, które Platforma wynegocjowała w poprzedniej perspektywie finansowej jest czymś realnym na kolejną perspektywę, ale musi być współpraca, nie mogą się o dobry budżet bić tylko europosłowie PO - dodał szef klubu.

d38otuw

Podczas sobotnich obrad Rady Krajowej głos zabiorą m.in. lider PO Grzegorz Schetyna, Radosław Sikorski, komisarz Bieńkowska, kandydat na prezydenta Warszawy, poseł PO Rafał Trzaskowski i europosłowie PO. Przyjęta ma zostać uchwała dotycząca polskiej polityki zagranicznej.

Źródło: rmf24.pl

d38otuw

Podziel się opinią

Share

d38otuw

d38otuw
Więcej tematów