Trwa ładowanie...
dervr4f
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Siemoniak o artykule "Wprost": SKW nie łamie i nie łamała prawa

Wicepremier, szef MON Tomasz Siemoniak powiedział w poniedziałek, że doniesienia "Wprost" o rzekomym prowadzeniu przez SKW obserwacji dziennikarzy, szefów służb i polityków PiS są "absolutnie nieprawdziwe". SKW nie łamie prawa i nie łamała prawa - zapewnił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Siemoniak
Tomasz Siemoniak (WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
dervr4f

Doniesieniom tygodnika zaprzeczyła też SKW. W wydanym w poniedziałek oświadczeniu Służba podkreśliła, że "opisane przez autora domniemane działania SKW nigdy nie miały miejsca".

"Sformułowane tak dalekosiężne zarzuty są całkowicie niezgodne z prawdą i nie mają żadnego pokrycia w faktach" - podało SKW. Zwróciło uwagę, że autor artykułu "przed publikacją swoich wymysłów w żaden sposób nie próbował zweryfikować tych informacji w SKW np. poprzez użycie trybu określonego w prawie prasowym".

Służba zapowiedziała też podjęcie kroków prawnych. "SKW uważa, iż artykułem swoim dziennikarz pomawia i poniża funkcjonariuszy żołnierzy SKW oraz naraża SKW na utratę zaufania publicznego. Dlatego też szef SKW niezwłocznie skieruje sprawę do organów ścigania" - zapowiedziano w oświadczeniu podpisanym przez zastępcę dyrektora Gabinetu Szefa SKW płk. Andrzeja Kapicę.

dervr4f

Pytany o tę sprawę Siemoniak również podkreślił, że informacje tygodnika są nieprawdziwe. - SKW nie łamie prawa i nie łamała prawa. Myślę, że jasne, twarde stanowisko Służby i zapowiedź kroków prawnych tę sprawę przecina, zamyka ją - powiedział wicepremier, kończący pracę w MON.

"Wprost" napisało, że po wybuchu afery podsłuchowej SKW prowadziła obserwację dziennikarzy, szefów służb i polityków PiS. Zebrane przez wojsko materiały nigdy nie zostały przekazane do prokuratury - podał tygodnik. Obserwacja miała się rozpocząć po ujawnieniu w maju 2015 r. rozmowy ówczesnej wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej z szefem CBA Pawłem Wojtunikiem.

Czasopismo podało, że obserwowani mieli być posłowie PiS Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik (były szef i wiceszef CBA) oraz były pracownik CBA Martin Bożek. Obserwowany był także dziennikarz Cezary Gmyz - podało "Wprost". Obserwacji, według informacji tygodnika, zaprzestano na przełomie lipca i sierpnia 2015 r. Z kolei w 2014 r. SKW miało obserwować szefa CBA Pawła Wojtunika.

dervr4f

Podziel się opinią

Share

dervr4f

dervr4f
Więcej tematów