Trwa ładowanie...
d3z50af

Siedem ofiar śmiertelnych, w tym dwoje dzieci. Jedno z nich, wyrwane z rąk matce

Zatopione samochody, całkowicie ciemne miasta, turyści uwięzieni w hotelach, krzyki tonących. Przez Meksyk przetacza się cyklon tropikalny Lidia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cyklon tropikalny Lidia przetacza się przez Meksyk
Cyklon tropikalny Lidia przetacza się przez Meksyk (Forum)
d3z50af

Casandra Mehok mówi, że nigdy nie będzie w stanie zapomnieć krzyków tonącej kobiety. Ciągle też słyszy w uszach dźwięk cyklonu Lidia zatapiającego hotel Riu Santa Fe w Cabo San Lucas, w którym się zatrzymała. - Drzwi były dosłownie zdmuchiwane, samochody zagarniane przez wodę, alarmy przestały działać - opowiadała kobieta, która dwie doby spędziła uwieziona w hotelu.

Potężny sztorm dotarł do Meksyku i najwięcej zniszczeń spowodował na Półwyspie Kalifornijskim - Wiele osób zostało porażonych prądem albo utonęło w potokach rwących rzek, tworzących się na ulicach - relacjonował prokurator Kalifornii Dolnej Południowej, stanu w północno-zachodnim Meksyku.

d3z50af
Forum

Do dramatu doszło gdy jedna z kobiet próbowała przejść przez ulicę, a silny prąd wyrwał jej dziecko z rąk. Inna próbując przechodzić przez zalaną drogę straciła równowagę i także utonęła. Przetaczająca się głównie przez zachodni Meksyk nawałnica pozrywała linie energetyczne pozbawiając mieszkańców prądu i zaciemniając całe miasta. Około 3 tysiące osób trafiło do schronisk.

Meteorolodzy prognozują, że burza ustanie do niedzieli wieczór. Na tę chwilę cyklon oddala się z prędkością kilkunastu kilometrów na godzinę od wybrzeża.

d3z50af

Jak bezpiecznie przetrwać burzę?

d3z50af

Podziel się opinią

Share

d3z50af

d3z50af
Więcej tematów