"Sieci": Twórca SokzBuraka zatrudniony w sztabie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej
"Twórca hejterskiego profilu SokzBuraka nadal pracuje dla warszawskiego ratusza oraz Platformy Obywatelskiej" - czytamy w najnowszym wydaniu "Sieci". Jak dodano, odpowiedzialny za prowadzenie strony Mariusz Kozak-Zagozda został też zatrudniony w komitecie wyborczym Małgorzaty Kidawy-Błońskiej (KO).
SokzBuraka to internetowy profil, gdzie publikowane są m.in. memy, fotomontaże i inne materiały, często wymierzone w polityków PiS. W przeszłości wiele udostępnianych tam materiałów okazywało się fake newsami. Teraz tygodnik "Sieci" podaje, że założyciel serwisu ma wciąż blisko współpracować z PO.
"Na etacie szef SokuzBuraka jest w partii Platforma Obywatelska RP. W styczniu 2020 r. zarobił z tego tytułu ponad 17 tys. zł brutto" - czytamy. Jak dodano, Mariusz Kozak-Zagozda ma otrzymywać wynagrodzenie m.in. z warszawskiego ratusza, gdzie z kieszeni podatników inkasuje podobno kolejne 8 tys. zł miesięcznie. O etatowej pracy Mariusza Kozaka-Zagozdy w strukturach PO, współpracy z Romanem Giertychem oraz prowadzonej przez SokzBuraka walce politycznej piszą w artykule "Co ukrywa sztab Kidawy-Błońskiej" Marek Pyza i Marcin Wikło.
"Newsweek" i "Hejter"
"Jan Komasa o hejcie i swym nowym filmie, w którym ginie kandydat na prezydenta, a także moja rozmowa z Adamem Michnikiem" - zapowiada poniedziałkowy "Newsweek" Tomasz Lis. W numerze Komasa zdradza, że gdy zobaczył ugodzonego nożem Pawła Adamowicza, pomyślał: "Nie wiem, co jako reżyser mógłbym zrobić mocniej". Tak narodził się film pt. "Hejter".
W "Newsweeku" także wywiad z redaktorem naczelnym "Gazety Wyborczej". - Czy Duda może po pijanemu przejechać ciężarną zakonnicę na pasach? - pyta Tomasz Lis. – Już przejechał, kiedy ostentacyjnie złamał konstytucję. Wszystko, co będzie dalej, to już nie jest pytanie o Dudę, tylko o nastroje społeczne – mówi Adam Michnik.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
Zobacz też: Bartłomiej Sienkiewicz odpowiada Jarosławowi Pinkasowi. "Nie pociąłem biustonosza żony"
"Wprost" o najbardziej wpływowych Polkach
Jak co roku na Dzień Kobiet, tygodnik "Wprost" przygotował ranking najbardziej wpływowych Polek. Kto znalazł się na szczycie zestawienia? W najnowszym numerze poza tym m.in. wywiady z Szymonem Hołownią i Adamem Bielanem. Pierwszy z nich przekonuje w numerze, że "nie kandyduje na prymasa", a drugi, iż "zwycięstwo Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oznacza wojnę na górze".
Oprócz tego m.in. "Komentokracja, czyli rządy gadających głów" - tekst Jana Śpiewaka. "Zamiast informacji dostarczają nam narrację. Zamiast krytycznych analiz opartych na faktach proponują swoje opinie. Warszawska bańka mówi nam, jak żyć i co myśleć. Żyjemy w świecie komentokracji" - przekonuje autor.
"Do Rzeczy" o żonie ministra
"Gangster, którego fałszywe materiały i zeznania sprzed lat posłużyły do ataku na ministra sprawiedliwości i jego żonę, wiele razy został przez śledczych złapany na kłamstwie i obciążaniu niewinnych osób" – pisze z kolei Łukasz Zboralski w artykule "Uderzenie 'Brodą'" najnowszego wydania "Do Rzeczy". Autor ujawnia nowe informacje dotyczące sprawy, o której szerzej informowaliśmy TUTAJ.
Z kolei Wojciech Wybranowski analizuje, jakie problemy ma sztab kandydata PiS na prezydenta. "Miała być mocnym punktem kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy i ocieplać jego wizerunek. Po dwóch tygodniach oficjalnej kampanii Jolanta Turczynowicz-Kieryłło stała się głównym celem ataków opozycji i medialnej krytyki. A ludzie odpowiedzialni za kampanię głowią się, co jeszcze może 'wypłynąć'" - pisze.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
Źródło: Newsweek, Sieci, Do Rzeczy, Wprost