Trwa ładowanie...

Katarzyna Lubnauer ostro o matkach. Lewica: "Piękny strzał w kolano"

- Nie może być tak, że ktoś nie chce pracować - powiedziała Katarzyna Lubanuer (KO). Skrytykowała rozwiązanie, w którym matka opiekująca się kilkorgiem dzieci rezygnuje z kariery zawodowej. "Ludzie, luuudzie, luuuuudzie!" - napisał zszokowany słowami posłanki Krzysztof Śmiszek (Wiosna).
Share
Katarzyna Lubnauer (Koalicja Obywatelska).
Katarzyna Lubnauer (Koalicja Obywatelska).Źródło: Getty Images
d4cgzc0

Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej wdała się z dziennikarzem portalu gazeta.pl w stanowczą wymianę zdań. Prowadzący rozmowę bronił kobiet, które, zamiast pracować za niskie wynagrodzenie, zdecydowały się na przykład na wychowanie czwórki dzieci. - To nie jest rozsądne - oceniła posłanka. Dodała, że widziała już przypadek kobiety, która wychowała kilkoro dzieci i "nie chciało jej się pójść do pracy".

Dziennikarz zaznaczył, że wychowanie dzieci to "ciężki etat i harówka". - To ciekawe, że w ogóle nie mówicie o rynku pracy, o tym, że jeżeli ta kobieta zarabiała na śmieciówce 1,5 tys. złotych, to jest rozsądne, iż chce zostać w domu – mówił redaktor.

Lubnauer odpowiadała, że system socjalny dla osób, które "nie pracują i z różnych powodów nie chciały pracować" powinien być zmieniony. Jak dodała, fakt, że kobieta "zasuwa" przy trójce lub czwórce dzieci, to jest "jakiś tam jej wybór". – Ideą Koalicji Obywatelskiej jest przywrócić szacunek do pracy – zaznaczyła.

d4cgzc0

Nagranie z mocną wymianą zdań obiegło sieć. "Piękny strzał w kolano swojej kandydatki na prezydenta" - skomentował na Twitterze Krzysztof Śmiszek z Wiosny.

Zobacz też: Najnowszy sondaż. Triumf Andrzeja Dudy

Źródło: gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4cgzc0

Podziel się opinią

Share
d4cgzc0
d4cgzc0
Więcej tematów