Trwa ładowanie...

"PO opłacała stronę hejtującą PiS". Kulisy powstania "Soku z Buraka"

Za stroną, która hejtuje PiS, ma stać Platforma Obywatelska - piszą prawicowe media. Popularny "SokzBuraka" założył Mariusz Kozak-Zagozda - zatrudniony w Platformie, a od kwietnia tego roku także w warszawskim ratuszu.

"PO opłacała stronę hejtującą PiS". Kulisy powstania "Soku z Buraka"Źródło: Facebook.com
d1mr5ez
d1mr5ez

"SokzBuraka" to potężny oręż w walce politycznej Platformy Obywatelskiej - twierdzi tygodnik "wSieci".

Z informacji dziennikarzy wynika, że stronę założył piarowiec Mariusz Kozak-Zagozda - człowiek zatrudnionego nie tylko w PO, ale też w warszawskim ratuszu. Miał on także w tym samym czasie współpracować z Klubem Parlamentarnym Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska. Sam zainteresowany wypiera się pracy przy tym projekcie.

Marek Pyza i Marcin Wikło opisują internetową społeczność strony "SokzBuraka". "To najbardziej hejterski obszar internetu, którego celem jest niszczenie Prawa i Sprawiedliwości" - czytamy.

"To tutaj internauci zostali nakarmieni kłamstwem o aborcji, której miała dokonać Małgorzata Wassermann oraz niewybrednymi kpinami z prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego. To tutaj była największa chyba kumulacja fotografii Beaty Szydło czy Jarosława Kaczyńskiego z powykrzywianymi twarzami" - czytamy w artykule.

Sprawą kontrowersyjnych fanpejdży na Facebooku niedawno zajęła się Wirtualna Polska. Nasz dziennikarz Bolesław Breczko dotarł do kilkunastu witryn popierających Koalicję Europejską, które obserwuje łącznie prawie 2,5 mln użytkowników. Zapytana o finansowanie wspomnianych stron, Platforma Obywatelska nie udzieliła odpowiedzi.

d1mr5ez

Władze partii odparły jedynie enigmatycznym pismem, w którym informują, że na działania w social media w ostatnim roku przeznaczono 484.821,61 zł. "Wszystkie zawarte umowy dotyczące wyżej wymienionej kwoty mają charakter umów zawartych z osobami fizycznymi nieprowadzącym działalności gospodarczej i tym samym nie możemy ich udostępnić" - czytamy w oświadczeniu.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Jak mówił dla WP Tech dr Sergiusz Trzeciak, ekspert ds. komunikacji strategicznej, "fanowskie strony" to niezwykle przydatne narzędzie w kampanii politycznej. Jednak udowodnienie, że ich twórcy i administratorzy są powiązani z konkretną partią polityczną, jest bardzo trudne. Na Facebooku nie ma bowiem obowiązku podawania założyciela lub właściciela fanpage’a. Osoby te same muszą zostawić jakieś ślady, by móc je zdemaskować.

Zobacz też: Jednak Kaczyński premierem po wyborach? Horała zręcznie komentuje

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1mr5ez
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mr5ez
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj