WP
WP
tadeusz

Senator Tadeusz Bartos oskarżony o nadużycia

Prokuratura Rejonowa Kraków-Krowodrza zbada doniesienie świętokrzyskiego posła Zbigniewa Nowaka (niezrz.) dotyczące ewentualnych nadużyć, których miałby się dopuścić
tamtejszy senator Tadeusz Bartos (SLD). Taką informację przekazał w piątek prokurator
rejonowy Jan Kościsz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Poseł Nowak zażądał w lutym br. od Prokuratury Okręgowej w Kielcach wyjaśnienia, czy senator Bartos nie popełnił przestępstwa wyłudzenia świadczenia rentowego z ZUS, polegającego na tym, że w tym samym momencie, gdy był prezesem zarządu Agro - Zarząd -Kielce Spółka z o.o. oraz senatorem zawodowym, miał pobierać lub pobierał ze wszystkich trzech źródeł wynagrodzenie.

Z kolei Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście bada, na wniosek posła Przemysława Gosiewskiego (PiS), czy senator Bartos nie popełnił przestępstwa, zatajając w oświadczeniu majątkowym, iż jako radny sejmiku wojewódzkiego pobierał dietę, a nadto czy jest prezesem spółki Agro-Zarząd-Kielce. Doniesienie w tej sprawie trafiło z Kielc do Warszawy, ponieważ senator złożył swoje oświadczenie majątkowe właśnie w stolicy.

Tymczasem kielecka prokuratura, na wniosek posła Gosiewskiego, sprawdza, czy Tadeusz Bartos nie dopuścił się niegospodarności, gdy kierował przedsiębiorstwem państwowym "Agroma" w Kielcach. Wyceniona na 200 tys. zł nieruchomość tej firmy, wniesiona w 1995 r. jako aport do spółki Stomil-Sanok-Dystrybucja, 2 lata temu została sprzedana bez przetargu (za 240 tys. zł) bratu Bartosa.

WP

Zarzuty wysunięte pod adresem senatora Tadeusza Bartosa przez opozycyjnych parlamentarzystów mają być zbadane także przez senacką Komisję Regulaminową, Etyki i Spraw Senatorskich. Jej przewodniczący, senator Jerzy Adamski zapowiedział, że zwoła obrady w tej sprawie, gdy skompletuje opinie prawne.(miz)

Polub WP Wiadomości
WP
WP