Trwa ładowanie...
d134h95
d134h95

Senator musiał zrezygnować - wszystko przez romans

Republikański senator John Ensign ze stanu Nevada podał się do dymisji w związku ze skandalem, jaki wywołał jego romans z żoną współpracownika z Kongresu.
Share
d134h95

Jego sprawę przez wiele miesięcy badała Komisja ds. Etyki w Senacie, dociekając, czy nie dopuścił się naruszenia prawa albo norm zachowania obowiązujących członków Kongresu. Ogłaszając swoją rezygnację podkreślił, że nic złego nie zrobił, ale nie chce "narażać rodziny ani wyborców na kolejna turę śledztwa".

Ensign nawiązał romans z żoną swego asystenta administracyjnego, z którym się przyjaźnił. Kiedy historia wyszła na jaw, senator przyznał się do tego w czerwcu 2009 r.

Wcześniej zwolnił swoją kochankę i jej męża. Rodzice Ensigna, zamożni właściciele kasyn, zapłacili parze 96 000 dolarów, nazywając to "prezentem". Ensign zwolni swój mandat 3 maja.

Nie zmieni to politycznego układu sił w Senacie, gdyż w stanie Nevada, który reprezentuje, gubernatorem jest Republikanin Brian Sandoval. Jak się przewiduje, tymczasowym senatorem mianuje on innego polityka tej partii, Deana Hellera.

d134h95

Podziel się opinią

Share
d134h95
d134h95
Więcej tematów