Trwa ładowanie...
ycipk-ylx6pf
ycipk-ylx6pf

Senat o Polonii, z udziałem Moskala

Edward Moskal weźmie udział w posiedzeniu Senatu poświęconym Polonii. Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej przyjął zaproszenie wystosowane do niego przez marszałka Senatu Longina Pastusiaka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-ylx6pf

30 kwietnia odbędzie się w Senacie debata w sprawie polityki państwa wobec Polonii i Polaków za granicą. Przewidziane są wystąpienia prezydenta, marszałków obu izb parlamentu, premiera oraz gości - przedstawicieli środowisk i organizacji polonijnych.

Do marszałka Pastusiaka wpłynął list podpisany przez Edwarda Moskala i potwierdzający jego udział w posiedzeniu Senatu. Uważam za bardzo ważne, iż w debacie na temat polityki państwa wobec Polonii i Polaków za granicą będą mieli sposobność uczestniczyć reprezentanci KPA - napisał Moskal i zapowiedział swój przyjazd do Warszawy.

Przy okazji posiedzenia Senatu planowane jest spotkanie sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą z przedstawicielami Polonii amerykańskiej.

ycipk-ylx6pf

W miniony wtorek przewodniczący komisji Roman Giertych (LPR) zaproponował, by na tym spotkaniu poruszyć problemy mniejszości polskiej na Litwie.(aka)

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-ylx6pf

ycipk-ylx6pf
ycipk-ylx6pf