Trwa ładowanie...
d3by5y7
d3by5y7

Senat o Polonii, z udziałem Moskala

Edward Moskal weźmie udział w posiedzeniu Senatu poświęconym Polonii. Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej przyjął zaproszenie wystosowane do niego przez marszałka Senatu Longina Pastusiaka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3by5y7

30 kwietnia odbędzie się w Senacie debata w sprawie polityki państwa wobec Polonii i Polaków za granicą. Przewidziane są wystąpienia prezydenta, marszałków obu izb parlamentu, premiera oraz gości - przedstawicieli środowisk i organizacji polonijnych.

Do marszałka Pastusiaka wpłynął list podpisany przez Edwarda Moskala i potwierdzający jego udział w posiedzeniu Senatu. Uważam za bardzo ważne, iż w debacie na temat polityki państwa wobec Polonii i Polaków za granicą będą mieli sposobność uczestniczyć reprezentanci KPA - napisał Moskal i zapowiedział swój przyjazd do Warszawy.

Przy okazji posiedzenia Senatu planowane jest spotkanie sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą z przedstawicielami Polonii amerykańskiej.

W miniony wtorek przewodniczący komisji Roman Giertych (LPR) zaproponował, by na tym spotkaniu poruszyć problemy mniejszości polskiej na Litwie.(aka)

d3by5y7

Podziel się opinią

Share

d3by5y7

d3by5y7
Więcej tematów