Trwa ładowanie...
dg7mlqf

Senat. Kto zostanie marszałkiem? Jest nowy kandydat

Na giełdzie kandydatów opozycji na marszałka Senatu pojawiło się nowe nazwisko. To Zygmunt Frankiewicz, senator Koalicji Obywatelskiej i były prezydent Gliwic.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zygmunt Frankiewicz ma być nowym kandydatem na marszałka Senatu
Zygmunt Frankiewicz ma być nowym kandydatem na marszałka Senatu (PAP, Fot: Rafał Guz)
dg7mlqf

O pojawieniu się nowego kandydata na fotel marszałka Senatu poinformował onet.pl. Według ustaleń portalu kandydaturę Zygmunta Frankiewicza jest w stanie zaakceptować PSL. Były prezydent Gliwic i szef Związku Miast Polskich ma więc spore szanse na tę funkcję.

Zobacz także: Tomasz Grodzki kandydatem na marszałka Senatu? Kandydatura profesora "krąży" w kuluarach

- Frankiewicz? Bardzo dobry pomysł - mówi onet.pl jeden z bliskich współpracowników prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza.

dg7mlqf

- Frankiewicz jest jednym z kilku poważnych kandydatów. To jest na pewno bardzo mocny zawodnik - mówi portalowi polityk z otoczenia Grzegorza Schetyny.

Co ciekawe, jako pierwszy kandydaturę Zygmunta Frankiewicza na marszałka Senatu wskazał wicepremier Jarosław Gowin. - To nie jest tak, że opozycja ma większość w Senacie, bo większości nie ma nikt. Z polityków opozycji dobrym kandydatem na marszałka izby wyższej byłby prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz - stwierdził 25 października w radiowej Trójce. Gowin zaznaczył, że choć jego wskazanie może być "pocałunkiem śmierci", to jednak zwrócił uwagę na nowego senatora.

Zobacz także: Kandydat opozycji na marszałka Senatu. Wiemy, kiedy zapadnie decyzja

Przypomnijmy, że wcześniej politycy KO informowali, że naturalnym kandydatem na stanowisko marszałka Senatu jest Bogdan Borusewicz. Na giełdzie pojawiało się także nazwisko Krzysztofa Brejzy, Bogdana Zdrojewskiego, Marka Borowskiego oraz prof. Tomasza Grodzkiego.

Źródło: onet.pl

dg7mlqf

Podziel się opinią

Share
dg7mlqf
dg7mlqf
Więcej tematów