Trwa ładowanie...

Kandydat opozycji na marszałka Senatu. Wiemy, kiedy zapadnie decyzja

8 listopada ma zostać zaaprobowany kandydat opozycji na marszałka Senatu - wynika z ustaleń liderów KO, Lewicy i PSL z pierwszego wspólnego spotkania w sprawie "paktu" w izbie wyższej.

Kandydat opozycji na marszałka Senatu. Wiemy, kiedy zapadnie decyzjaŹródło: East News, fot: Jacek Dominski
d3l9e4s

"Gazeta Wyborcza" informuje, że pierwsze spotkanie ws. "paktu" odbyło się w poniedziałek. Jego uczestnicy ustalili, że "kandydat opozycji na marszałka Senatu najprawdopodobniej zostanie zaaprobowany 8 listopada, cztery dni przed inauguracyjnym posiedzeniem". Na razie nie padają żadne nazwiska.

Według informatora "GW" problemem jest brak konkretnego kandydata na marszałka ze strony Koalicji Obywatelskiej. Podobno w grę wchodzą cztery osoby. Senator PSL Michał Kamiński twierdzi, że "trudności z wyłonieniem kandydata na marszałka Senatu wynikają nie z jakiejś niechęci ze strony SLD czy PSL, ale z walki powyborczej w Platformie Obywatelskiej i problemów z przywództwem Grzegorza Schetyny".

Kolejne spotkanie opozycji ws. "paktu" planowane jest w najbliższy czwartek.

"GW" wśród kandydatów KO na marszałka Senatu wymienia m.in. Bogdana Zdrojewskiego, Krzysztofa Brejzę, Bogdana Borusewicza oraz Marka Borowskiego.

Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na marszałka będzie dotychczasowy szef Senatu Stanisław Karczewski.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

d3l9e4s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3l9e4s
Więcej tematów