Trwa ładowanie...
dao2zen

"Seksuolog molestował nas w czasie hipnozy"

Do prokuratury zgłosiły się trzy kobiety, które miały paść ofiarą poznańskiego lekarza, prof. Lechosława Gapika. Lekarz miał je molestować w trakcie wizyt terapeutycznych.

Share
dao2zen

- Kobiety złożyły wyjaśnienia i wnioski o ściganie lekarza - poinformowała rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus. Dodała, że w rezultacie tych zgłoszeń prokuratura może teraz podjąć czynności.

Informację o praktykach lekarza ujawniła w tym tygodniu telewizja TVN. Według pacjentek profesora, wypowiadających się w reportażu wyemitowanym w stacji, poznański psycholog oraz seksuolog miał je molestować, w czasie wizyt terapeutycznych miał wprowadzać pacjentki w stan hipnozy i dotykać miejsc intymnych.

Zdaniem prokuratury, materiał prasowy budzi podejrzenie, że doszło do popełnienia przestępstwa polegającego na doprowadzeniu drugiej osoby do poddania się tzw. innej czynności seksualnej. Prokuratura czekała jednak na oficjalne zgłoszenie którejkolwiek z poszkodowanych przez lekarza pacjentek.

dao2zen

W piątek zarządy Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego (PTS) i Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej skrytykowały metody terapii prof. Gapika.

Zarząd Główny PTS zdecydował też o zawieszeniu lekarza w prawach członka i superwizora tego Towarzystwa oraz o zawieszeniu ważności certyfikatu seksuologa klinicznego - poinformował prezes PTS, profesor Zbigniew Lew Starowicz.

Profesor Gapik został też zawieszony w pełnieniu obowiązków nauczyciela akademickiego przez rektora poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Prokuratura nie podaje żadnych dodatkowych szczegółów w sprawie zgłoszonych przez kobiety wniosków.

dao2zen

Podziel się opinią

Share
dao2zen
dao2zen
Więcej tematów