Trwa ładowanie...
d299eoc

Seksafera na Podkarpaciu. Nowe informacje, w tle ukraińskie służby

Podkarpacie. To tam działała agencja towarzyska prowadzona przez braci Aleksieja i Jewgienija R. Sutenerzy byli pod lupą ukraińskich służb. Agenci mieli badać, jacy klienci ze środowisk biznesowych i politycznych korzystali z agencji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Seksafera na Podkarpaciu. Nowe informacje
Seksafera na Podkarpaciu. Nowe informacje (East News, Fot: East News)
d299eoc

Sprawa dotyczy skandalu obyczajowego z Podkarpacia. Były agent CBA Wojciech J. złożył w marcu zawiadomienie do prokuratury na swoich przełożonych. Twierdzi, że mieli oni tuszować skandal obyczajowy z udziałem ważnego polityka PiS.

Teraz w sprawie pojawiają się nowe fakty. Jak podaje "Rzeczpospolita", bracia Aleksiej i Jewgienij R., którzy prowadzili swój seksbiznes na Podkarpaciu, byli pod lupą ukraińskich służb.

W listopadzie 2011 r. do polskiej prokuratury wpłynęło zawiadomienie o "szpiegostwie przeciwko Polsce". Złożył je adwokat Jewgienija i Aleksieja R. Według braci już od 2007 r. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy próbowała uzyskać informację o osobach, którzy korzystali z podkarpackiej agencji towarzyskich. Ukraińskie służby miały interesować się "politykami i biznesmenami". Szukali dowodów i materiałów w postaci "CD-ROM-ów i pendrive'ów".

d299eoc

"Sok z Buraka na etacie w PO". Jest reakcja z KO

SBU miała pytać ukraińskich sutenerów m.in. o to, ile mają klubów, kogo zatrudniają oraz jakie mają powiązania biznesowe i polityczne. "Pytali, jacy konkretni politycy i biznesmeni bywają w naszych lokalach" – cytuje zeznania Jewgienija R. "RP".

Jak podkreśla gazeta, na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia, czy bracia R. mówili prawdę. Prokuratura Krajowa dementuje, jakoby miały istnieć nagrania z agencji, w których mieli być prominentni politycy. Warto jednak zauważyć, że śledczy szukali taśm dopiero w 2016 roku. Materiały miały trafić na Ukrainę. Do jednej z nich miał dotrzeć były agent CBA, Wojciech J.

d299eoc

- Każdy, kto prowadził taki interes jak agencje towarzyskie, zabezpieczał się przed interwencją służb. Nagrywanie klientów i trzymanie takich taśm to norma. Konkurenci Kosteckiego nagrywali polityków z pierwszych stron gazet, on też mógł mieć taśmy. A na pewno miał dużą wiedzę na temat lokalnych układów - mówił były funkcjonariusz jednej ze służb na Podkarpaciu w rozmowie z Wirtualną Polską.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Rzeczpospolita"

d299eoc

Podziel się opinią

Share
d299eoc
d299eoc
Więcej tematów