Trwa ładowanie...

Sejmik wojewódzki apeluje o budowę nowego odcinka S8. Czy piątkowe protesty przyniosą efekty?

Sejmik jednogłośnie przyjął apel dotyczący budowy nowego odcinka drogi S8. To efekt piątkowych blokad zorganizowanych na drodze krajowej nr 8 między Wrocławiem a Kudową-Zdrojem.
Share
Sejmik wojewódzki apeluje o budowę nowego odcinka S8. Czy piątkowe protesty przyniosą efekty?
Źródło: PAP, Fot: Maciej Kulczyński
d3p6mjt

Podczas poniedziałkowej sesji sejmiku województwa dolnośląskiego został jednogłośnie przyjęty skierowany do rządu apel dotyczący budowy drogi ekspresowej nr 8 na odcinku Wrocław-granica Polski. Samorząd województwa przygotowuje obecnie kilka wariantów przebiegu tej trasy, które zostaną przedstawione Ministerstwu Infrastruktury i Rozwoju.

- Sejmik apel o budowę drogi przyjął przez aklamację, jednak szkoda, że zarząd województwa nie przedstawił sejmikowi takiego apelu przed protestem i blokadami, tylko w ich wyniku. Jako klub popieramy tę niezwykle potrzebną inicjatywę - mówi Wirtualnej Polsce Paweł Hreniak, radny sejmiku z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

W piątek, 19 grudnia, na drodze krajowej nr 8 na odcinku od Wrocławia do Kudowy-Zdroju zorganizowano dziewięć blokad w ramach protestu mieszkańców znajdujących się przy DK8 miejscowości oraz lokalnych samorządowców. Protestujący domagali się budowy drogi ekspresowej łączącej Wrocław z granicą Polski, biorąc pod uwagę niedostosowanie krajowej "ósemki" do panującego tam ruchu i co za tym idzie, liczne wypadki, które mają tam miejsce.

d3p6mjt

- Obecnie w sprawie budowy drogi ekspresowej na odcinku między Wrocławiem a granicą z Czechami prowadzone są konsultacje społeczne. Ostateczną decyzję o jej budowie podejmie jednak minister infrastruktury, który może wpisać tę inwestycję do rządowego programu na lata 2014-2020 - mówi WP Joanna Borkowska z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. GDDKiA również wielokrotnie wnioskowała do ministerstwa o poprawę standardów drogi krajowej nr 8.

d3p6mjt

Podziel się opinią

Share
d3p6mjt
d3p6mjt
Więcej tematów