Trwa ładowanie...
d3041i9

Sejm. Zebranie klubu PiS z udziałem Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego

W Sejmie zebrał się klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości. W zebraniu biorą udział członkowie rządu z premierem Mateuszem Morawieckim. Uczestniczy również prezes Jarosław Kaczyński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pilna narada w Sejmie
Pilna narada w Sejmie (PAP)
d3041i9

Przed zebraniem rzeczniczka PiS Beata Mazurek powiedziała w rozmowie z dziennikarzami, że zostaną omówione bieżące kwestie oraz strategia partii w okresie wakacyjnym.

Wiadomo również, że podczas posiedzenia głos zabrali szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, premier Mateusz Morawiecki oraz prezes partii Jarosław Kaczyński.

Po naradzie szef KPRM Michał Dworczyk podał, że spotkanie dotyczyło m.in. przygotowań do wyborów samorządowych. - Posłowie są zmobilizowani, zdeterminowani, żeby dobrze prezentować w zbliżających się wyborach program, a w tej chwili trwają ostatnie przygotowanie, żeby w kampanię wyborczą cały klub parlamentarny wszedł przygotowany - poinformował minister.

d3041i9

Warto również przypomnieć, że w czwartek Sejm ma zająć się projektem dot. sądów. Mianowicie chodzi o projekt nowelizacji ustawy Prawo o prokuraturze, które zostało zgłosozne przez Prawo i Sprawiedliwość. O 9:00 ma odbyć się pierwsze I czytanie.

PiS chce szybkiej zmiany I prezes SN?

Jak pisaliśmy na łamach Wirtualnej Polski, projekt ustawy pojawił się już na stronie internetowej Sejmu. Liczy 54 strony.

d3041i9

"Nadanie nowego brzmienia art. 111 § 5 służy zaś umożliwieniu szybszego - z pożytkiem dla funkcjonowania Sądu Najwyższego - doprowadzenia do powołania Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, już po obsadzeniu 2/3 stanowisk sędziów Sądu Najwyższego" - można przeczytać na łamach dokumentu.

To oznacza, że do wskazania nowego I prezesa SN wystarczy 80, a nie 110 sędziów Sądu Najwyższego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3041i9

Podziel się opinią

Share

d3041i9

d3041i9
Więcej tematów