ycipk-40pu6b

Sejm. Wniosek o natychmiastową dymisję ministra

PSL chce odwołania Jana Krzysztofa Ardanowskiego ze stanowiska ministra rolnictwa. Prezes Ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że zwróci się z oficjalnym wnioskiem w tej sprawie do premiera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PSL chce natychmiastowej dymisji Jana Ardanowskiego
PSL chce natychmiastowej dymisji Jana Ardanowskiego (East News, Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER)
ycipk-40pu6b

- To, co się dzisiaj wydarzyło w Warszawie, to wynik nieudolności, braku kompetencji, umiejętności, pomysłu na polską wieś, polskie rolnictwo ze strony rządu PiS, ministra Ardanowskiego - powiedział Kosiniak-Kamysz. W środę rano w Warszawie rolnicy z AgroUnii zablokowali Plac Zawiszy, rozsypując tam tony jabłek i świńskie łby.

Lider Ludowców na sejmowym briefingu zarzucał szefowi resortu, że nie potrafi sobie poradzić z problemami polskich rolników. - Nie rozwiązuje problemów ASF-u, nie wykorzystuje środków z UE - podkreślał polityk.

ycipk-40pu6b

"Polska na szarym końcu"

Kosiniak-Kamysz podkreślał, że Polska jest na "szarym końcu" w wykorzystaniu środków na rozwój obszarów wiejskich i modernizację gospodarstw. - Średnia europejska to 50%, my mamy 29% tych środków w obecnej perspektywie wykorzystane - powiedział.

Zobacz także: Rolnicy palą opony w centrum Warszawy. Minister rolnictwa komentuje

ycipk-40pu6b

Zdaniem szefa PSL dane te pokazują skalę nieudolności ministerstwa, ale też wszystkich agencji, pod nie podlegających. - Nastąpiła niekontrolowana, bezmyślna wymiana kadr po to tylko, żeby byli sami swoi. A nie po to, żeby były osoby, które się znają, które potrafią jak najlepiej podejmować różnego rodzaju decyzje i pomagać rolnikom - stwierdził Władysław Kosiniak-Kamysz.

Czytaj też: Będzie dodatkowe posiedzenie Sejmu

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-40pu6b

ycipk-40pu6b
ycipk-40pu6b