Trwa ładowanie...
d3mcny4

Sejm. Spór pomiędzy Sławomirem Nitrasem a Anną-Marią Żukowską. Razem pokazało nagranie

Koronawirus w Polsce sprawił, że Sejm obradował w nadzwyczajny sposób. Na sali plenarnej miało dojść do wymiany zdań pomiędzy Sławomirem Nitrasem a Anną-Marią Żukowską. Poseł PO miał powiedzieć, że gdy będzie rządzić jego partia to "Konfederacja zajmie się Lewicą".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Sławomir Nitras pojawił się w Sejmie w rękawiczkach
Koronawirus w Polsce. Sławomir Nitras pojawił się w Sejmie w rękawiczkach (PAP)
d3mcny4

W czwartek Sejm zagłosował za zmianą w regulaminie, co pozwoli posłom obradować zdalnie w obliczu epidemii koronawirusa w Polsce. Jednak sprawa odmiennego trybu pracy posłów budziła kontrowersje od samego początku.

Kluby PiS, PSL oraz Lewicy domagały się posiedzeń zdalnych, by ograniczyć możliwość zakażenia w Sejmie. Przeciwna była PO i Konfederacja. Wskazywano, że to sprzeczne z Regulaminem Sejmu i Konstytucją. Kontrowersję wywołała również rzekoma wypowiedź wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Prezydium Sejmu. Kandydatka KO w wyborach prezydenckich 2020 miała oświadczyć, że "Konstytucja jest ważniejsza niż ludzkie życie".

d3mcny4

Gorąco w Sejmie. "Konfederacja zajmie się Wami"

W czwartek podczas obrad jeszcze na sali plenarnej miało dojść do wymiany zdań pomiędzy posłem PO Sławomirem Nitrasem, a Anną-Marią Żukowską z Lewicy.

"Kiedy Lewica nie zagłosowała zgodnie ze spodziewaniem PO, pan poseł Sławomir Nitras powiedział: 'kiedy będziemy rządzili z Konfederacją, to my będziemy rządzili, a Konfederacja zajmie się Wami'. Od pomarańczowego do brunatnego jeden krok" - napisała Żukowska.

Na reakcję samego zainteresowanego nie trzeba było długo czekać. "To jest obrzydliwe kłamstwo. Poniżej godności posłanki. To pani powiedziała o wspólnych rządach PO i konfederacji. Ja temu zaprzeczyłem. Podam panią do komisji etyki poselskiej" - odparł Nitras.

W odpowiedzi partia Razem opublikowała nagranie, które ma być dowodem na to, że rzekomo padły takie słowa ze strony posła PO.

Do sprawy odniósł się również Krzysztof Bosak z Konfederacji. "Gdy będziemy rządzić to nie tylko lewica, ale także poseł Sławomir Nitras będzie w opozycji" - napisał kandydat w wyborach prezydenckich 2020 na Twitterze.

Zobacz wideo: Koronawirus w Polsce. Środki bezpieczeństwa w Sejmie. Jarosław Kaczyński bez rękawiczek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3mcny4

Podziel się opinią

Share

d3mcny4

d3mcny4
Więcej tematów