Trwa ładowanie...
d1nnt8y

Sejm przywitał Beatę Szydło owacjami na stojąco. Dla Dudy tylko skromne brawa [ZOBACZ WIDEO]

Andrzej Duda wygłosił we wtorek orędzie do Zgromadzenia Narodowego. Zanim zaczął przemawiać, zgodnie z zasadami oficjalnie powitano na sali plenarnej m.in. oficjeli korpusu dyplomatycznego, przedstawicieli środowisk kombatanckich i duchownych. Największe zainteresowanie wzbudziło jednak powitanie pani premier oraz prezydenta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie z okazji 150. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego.
Prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie z okazji 150. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego. (Forum, Fot: Krystian Maj)
d1nnt8y

Jako pierwszy, przywitany został prezydent. Głowa Państwa otrzymała zwyczajne brawa, tak jak można się było spodziewać zgodnie z oficjalnym protokołem. Natomiast premier Szydło sama musiała być zaskoczona - otrzymała długie owacje na stojąco.

Oprócz oklasków na sali sejmowej pojawiło się także buczenie. Posłowie opozycji przynieśli ze sobą na salę plenarną białe róże i egzemplarze konstytucji. Po zakończeniu prezydenckiego orędzia posłowie PiS klaskali, zaś członkowie opozycji - skandowali "konstytucja!".

Czy to potwierdzenie narastającego konfliktu na linii Nowogrodzka-Pałac Prezydencki? Euforyczna reakcja większości posłów na wyczytane nazwisko pani premier powinna szczególnie dziwić, że ostatnio wiele mówi się o zmianach na stanowisku Prezesa Rady Ministrów.

d1nnt8y

Podziel się opinią

Share

d1nnt8y

d1nnt8y
Więcej tematów