Trwa ładowanie...

Sejm poparł obniżkę uposażeń dla posłów. "Gest pod publiczkę"

Posłowie przegłosowali obniżkę pensji posłów i senatorów o 20 proc. W głosowaniu brało udział 247 posłów. Projekt PiS poparło 240. Teraz ustawa trafi do Senatu. Obniżka dotyczy też wynagrodzeń samorządowców.

Share
Sejm poparł obniżkę uposażeń dla posłów. "Gest pod publiczkę"
Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d3q0kzk

Pierwotnie głosowanie miało odbyć się jutro, jednak Sejm skrócił posiedzenie i piątkowy blok głosowań przeniesiono na czwartek wieczór. Po uchwaleniu przez Sejm projekt trafi do Senatu. Możliwe, że zostanie on rozpatrzony jeszcze na piątkowym posiedzeniu izby. Jeśli nie, ustawa będzie czekać do pierwszego tygodnia czerwca, kiedy Senat zbiera się ponownie.

Możliwe zatem, że już od czerwca wynagrodzenia posłów będą wynosić 7,9 tys. zł brutto. Wielu parlamentarzystom nie podoba się wspomniana zmiana, czemu dali wyraz podczas debaty przed głosowaniem.

- Ja mam krótką prośbę. Nie oszukujcie, że robicie to w ramach oszczędności. To jest, jak powiedział pan marszałek, "troszkę pod publiczkę". Nie kłamcie, błagam. Ja zagłosuję za, ja mam z czego się utrzymać, stać mnie na to. Ale życzę posłom powiatowym, żeby umierali z głodu - powiedział Paweł Kukiz.

Zobacz także: Kwaśniewski został spytany o memy na swój temat

Niezadowolony był również Piotr Misiłło z Nowoczesnej, który stwierdził, że "państwo nie może być dziadowskie".

- Czy państwo wiedzą, ile zarabia kierowca Jarosława Kaczyńskiego? Po tej ustawie będzie zarabiał dwa razy więcej niż wy! - wyliczał.

Źródło: gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3q0kzk

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q0kzk
d3q0kzk
Więcej tematów