Trwa ładowanie...
d4er932

Sejm poparł obniżkę uposażeń dla posłów. "Gest pod publiczkę"

Posłowie przegłosowali obniżkę pensji posłów i senatorów o 20 proc. W głosowaniu brało udział 247 posłów. Projekt PiS poparło 240. Teraz ustawa trafi do Senatu. Obniżka dotyczy też wynagrodzeń samorządowców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obniżka dotknie także senatorów oraz samorządowców
Obniżka dotknie także senatorów oraz samorządowców (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d4er932

Pierwotnie głosowanie miało odbyć się jutro, jednak Sejm skrócił posiedzenie i piątkowy blok głosowań przeniesiono na czwartek wieczór. Po uchwaleniu przez Sejm projekt trafi do Senatu. Możliwe, że zostanie on rozpatrzony jeszcze na piątkowym posiedzeniu izby. Jeśli nie, ustawa będzie czekać do pierwszego tygodnia czerwca, kiedy Senat zbiera się ponownie.

Możliwe zatem, że już od czerwca wynagrodzenia posłów będą wynosić 7,9 tys. zł brutto. Wielu parlamentarzystom nie podoba się wspomniana zmiana, czemu dali wyraz podczas debaty przed głosowaniem.

- Ja mam krótką prośbę. Nie oszukujcie, że robicie to w ramach oszczędności. To jest, jak powiedział pan marszałek, "troszkę pod publiczkę". Nie kłamcie, błagam. Ja zagłosuję za, ja mam z czego się utrzymać, stać mnie na to. Ale życzę posłom powiatowym, żeby umierali z głodu - powiedział Paweł Kukiz.

d4er932

Zobacz także: Kwaśniewski został spytany o memy na swój temat

Niezadowolony był również Piotr Misiłło z Nowoczesnej, który stwierdził, że "państwo nie może być dziadowskie".

- Czy państwo wiedzą, ile zarabia kierowca Jarosława Kaczyńskiego? Po tej ustawie będzie zarabiał dwa razy więcej niż wy! - wyliczał.

Źródło: gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4er932

Podziel się opinią

Share
d4er932
d4er932
Więcej tematów