Trwa ładowanie...
d1zqekr

Sejm. Marszałek Elżbieta Witek tłumaczy nagrodę dla szefowej Kancelarii

Szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska otrzymała łącznie 45 327,71 zł brutto nagród za ubiegły rok - ustaliła Wirtualna Polska. Ostatnią decyzję podjęła Elżbieta Witek. Marszałek Sejmu zabrała głos w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sejm. Marszałek Elżbieta Witek tłumaczy nagrodę dla szefowej Kancelarii
Sejm. Marszałek Elżbieta Witek tłumaczy nagrodę dla szefowej Kancelarii (East News, Fot: Jacek Domiński/Reporter)
d1zqekr

Elżbieta Witek potwierdziła, że przyznała nagrody Agnieszce Kaczmarskiej i innym pracownikom Kancelarii Sejmu, ponieważ ich praca jest ciężka. - Praca, jaką wykonywali przez poprzednie cztery lata była wyjątkowo ciężka - powiedziała w czwartek marszałek Sejmu, cytowana przez TVN24.

Marszałek Sejmu podkreślała, że nie pamięta, jaka była dokładna wysokość przyznanych przez nią nagród. - Tutaj pracuje tysiąc pięćset osób - tłumaczyła.

Sejm. Wirtualna Polska ujawnia wysokość nagród dla szefowej Kancelarii

Wirtualna Polska ujawniła wysokość nagród dla szefowej Kancelarii Sejmu. Agnieszka Kaczmarska w 2019 roku dostała dwie nagrody od marszałka Marka Kuchcińskiego - w kwietniu i maju dostała po 15 440,31 zł, a Elżbieta Witek przyznała jej nagrodę o niespełna tysiąc złotych niższą.

d1zqekr

Zobacz też: Spotkanie Banaś - Witek. Politycy komentują wizytę prezesa NIK w Sejmie

Jak argumentują sejmowi urzędnicy, Kaczmarska otrzymała premie m.in. za "poważne ograniczenie czasu prywatnego". " Rok 2019 r., dla kierowanego przez Szefa Kancelarii Sejmu urzędu, był okresem nadzwyczajnie intensywnej pracy. Szczególny nakład pracy wiązał się z zakończeniem VIII i rozpoczęciem IX kadencji Sejmu" - przekonuje Centrum Informacyjne Sejmu w odpowiedzi skierowanej do WP.

Czytaj też: Ujawniamy: mąż szefowej Kancelarii Sejmu dyrektorem w Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta
Nie tylko listy poparcia do KRS. Kancelaria Sejmu ukrywa nagrody dla kierownictwa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1zqekr

Podziel się opinią

Share
d1zqekr
d1zqekr
Więcej tematów