Trwa ładowanie...
d3eo4px

Sędziowie proszą o wsparcie w niedzielę. "Wyjdźmy na ulice, place i do parków"

Demonstrację "Robimy to dla wszystkich - solidarnie z sędziami!" organizuje w niedzielne popołudnie przed resortem sprawiedliwości Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia". Organizacja zachęca do wyjścia na ulice w całej Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sędziowie apelują: wyjdźmy w niedzielę na ulice, place i do parków
Sędziowie apelują: wyjdźmy w niedzielę na ulice, place i do parków (facebook.com/Iustitia Polska/screen)
d3eo4px

"Paweł Juszczyszyn, Olimpia Barańska - Małuszek, Krystian Markiewicz, Monika Frąckowiak, Alina Czubieniak, Waldemar Żurek oraz inne osoby, ich bliscy i współpracownicy odczuwają codziennie skutki represji wobec sędziów" - piszą w apelu o udział w niedzielnych demonstracjach sędziowie ze stowarzyszenia "Iustitia".

Dodają, że w naciskach ze strony władzy nie chodzi o sprawy tylko ich środowiska. Ostrzegają również, że "kiedy politycy w całości opanują sądy, nic ich nie powstrzyma przed narzuceniem każdej i każdemu swojej woli". Sędziowie piszą też, "niszczącym niezależność sędziów zależy tylko na utrzymanie władzy".

"Pokażmy, że jesteśmy razem i się ich nie boimy!" - apelują członkowie Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" i zachęcają do udziału w niedzielnym proteście adwokatów, radców prawnych, ale także wszystkich Polaków.

d3eo4px

Kaczyński broni Piotrowicza. Sienkiewicz komentuje: absurd

"Mieszkańcy, mieszkanki miast,miasteczek i wsi, chodźcie z nami! Organizujmy się! 1 grudnia, w tę niedzielę o godz. 16 wyjdźmy na ulice, place i do parków" - piszą sędziowie.

d3eo4px

Wyjaśniają też, że demonstracja w Warszawie odbędzie się przed gmachem Ministerstwa Sprawiedliwości.

Zaplanowano również protest w Berlinie.

Sędziowie piszą, że chodzi im o "zwrócenie wymiaru sprawiedliwości społeczeństwu". W zaproszeniu zaznaczają, że "akcja ma charakter obywatelski" i proszą o nieeksponowanie emblematów partyjnych i o zabranie latarek, żeby utworzyć Łańcuch Światła.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3eo4px

Podziel się opinią

Share
d3eo4px
d3eo4px
Więcej tematów