Trwa ładowanie...
d2le7r8

Sędziowie na Facebooku pod lupą Rzecznika Dyscyplinarnego. Sprawdzi, czy to nie przewinienie

Czy sędzia może korzystać z Facebooka i innych mediów społecznościowych? Na to pytanie postara się odpowiedzieć Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych Piotr Schab. Podjęte zostaną czynności wyjaśniające.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sędziowie na Facebooku pod lupą Rzecznika Dyscyplinarnego
Sędziowie na Facebooku pod lupą Rzecznika Dyscyplinarnego (East News)
d2le7r8

O sprawie informuje portal prawo.pl.

Rzecznik powołuje się na par. 23 Zbioru Zasad Etyki Zawodowej Sędziów, który nakazuje sędziom wstrzemięźliwe korzystanie z mediów społecznościowych. Piotr Schab zamierza ustalić, czy postępowanie sędziów wbrew temu przepisowi "mogło stanowić o wyczerpaniu znamion przewinienia dyscyplinarnego z art. 107 par. 1 Prawa o ustroju sądów powszechnych".

- Zdecydowanie je popieram, bo takie wypowiedzi o jakich donoszą w chwili obecnej media, a które mogą wiązać się z aktywnością sędziów zasługują na to by podjąć zdecydowane działania, zmierzające nawet do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego - twierdzi sędzia Arkadiusz Krupa, z sądu Rejonowego w Łobzie. Według niego, to "urąga wszelkim standardom etyki sędziowskiej".

d2le7r8

Zobacz także: Farma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości? Minister Dudy odpowiada Tuskowi

Sędzia Krupa odnosi się do ostatnich doniesień portalu Onet.pl, który ujawnił, że były już wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak miał nadzorować i koordynować akcję hejtu wobec sędziów ze stowarzyszenia "Iustitia". Łukasz Piebiak miał być w stałym kontakcie z internautką "Emilią", która miała przygotować serię anonimów oczerniających prof. Krystiana Markiewicza oraz sędziego Piotra Gąciarka.

d2le7r8

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d2le7r8

d2le7r8
d2le7r8
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów