Trwa ładowanie...

Sędziowie na Facebooku pod lupą Rzecznika Dyscyplinarnego. Sprawdzi, czy to nie przewinienie

Czy sędzia może korzystać z Facebooka i innych mediów społecznościowych? Na to pytanie postara się odpowiedzieć Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych Piotr Schab. Podjęte zostaną czynności wyjaśniające.
Share
Sędziowie na Facebooku pod lupą Rzecznika Dyscyplinarnego
Sędziowie na Facebooku pod lupą Rzecznika DyscyplinarnegoŹródło: East News
d1g2nrd

O sprawie informuje portal prawo.pl.

Rzecznik powołuje się na par. 23 Zbioru Zasad Etyki Zawodowej Sędziów, który nakazuje sędziom wstrzemięźliwe korzystanie z mediów społecznościowych. Piotr Schab zamierza ustalić, czy postępowanie sędziów wbrew temu przepisowi "mogło stanowić o wyczerpaniu znamion przewinienia dyscyplinarnego z art. 107 par. 1 Prawa o ustroju sądów powszechnych".

- Zdecydowanie je popieram, bo takie wypowiedzi o jakich donoszą w chwili obecnej media, a które mogą wiązać się z aktywnością sędziów zasługują na to by podjąć zdecydowane działania, zmierzające nawet do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego - twierdzi sędzia Arkadiusz Krupa, z sądu Rejonowego w Łobzie. Według niego, to "urąga wszelkim standardom etyki sędziowskiej".

d1g2nrd

Zobacz także: Farma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości? Minister Dudy odpowiada Tuskowi

Sędzia Krupa odnosi się do ostatnich doniesień portalu Onet.pl, który ujawnił, że były już wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak miał nadzorować i koordynować akcję hejtu wobec sędziów ze stowarzyszenia "Iustitia". Łukasz Piebiak miał być w stałym kontakcie z internautką "Emilią", która miała przygotować serię anonimów oczerniających prof. Krystiana Markiewicza oraz sędziego Piotra Gąciarka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1g2nrd

Podziel się opinią

Share
d1g2nrd
d1g2nrd
Więcej tematów