Trwa ładowanie...

Sędzia Wiesław Johann o spotkaniu w Kancelarii Prezydenta: to moja sprawa

W poniedziałek szef KRS sędzia Leszek Mazur spotkał się z szefową Kancelarii Prezydenta Halina Szymańską. W spotkaniu uczestniczył też wiceszef KRS Wiesław Johann. Pytany o szczegóły rozmowy odparł w dość obcesowy sposób.

Share
Sędzia Wiesław Johann o spotkaniu w Kancelarii Prezydenta: to moja sprawa
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
dat143i

Reporter RMF FM starał się rano dowiedzieć od sędziego Wiesława Johanna, przedstawiciela prezydenta w KRS, o czym rozmawiano podczas spotkania z szefową Kancelarii Prezydenta. - Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem? To moja wewnętrzna sprawa. Akurat panu nie muszę opowiadać, gdzie bywałem. Nie zamierzam udzielać żadnych informacji - odparł Wiesław Johann.

Trochę bardziej otwarty w tej kwestii okazał się szef KRS Leszek Mazur. W wydanym we wtorek oświadczeniu poinformował, że rozmowa "dotyczyła spraw, w których, zgodnie z obowiązującymi przepisami, wymagane jest współdziałanie Kancelarii Prezydenta RP z Krajową Radą Sądownictwa".

dat143i

Z oświadczenia wynika, że rozmawiano m.in. o wprowadzonej niedawno zmianie Regulaminu Sądu Najwyższego. Zwiększyła ona liczbę etatów sędziowskich w Sądzie Najwyższym. "Ponadto, omówiono zagadnienia związane z obwieszczonym 11 lipca 2019 r. konkursem na 6 stanowisk sędziego SN w Izbie Dyscyplinarnej. Przedmiotem rozmów były również 3 konkursy na 11 stanowisk sędziego SN w izbach: Cywilnej, Karnej oraz Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, obwieszczone w sierpniu 2018 r., które podlegały dotychczas wstrzymaniu na mocy zabezpieczenia Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie C-619/18" - czytamy w oświadczeniu przewodnicząceho KRS.

"Spotkanie miało na celu wyjaśnienie pojawiających się wątpliwości oraz doprecyzowanie stanowisk prezentowanych przez obie strony" - wyjaśniła sędzia Leszek Mazur.

Źródło: rmf24.pl, krs.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dat143i

Podziel się opinią

Share
dat143i
dat143i
Więcej tematów