Trwa ładowanie...

Sędzia Jarosław Dudzicz i antysemicki wpis. Reakcja KRS

Nowa Krajowa Rada Sądownictwa na poniedziałkowym posiedzeniu zajęła się sprawą antysemickich wpisów, które według doniesień mediów miał w internecie zamieszczać sędzia Jarosław Dudzicz, członek i wicerzecznik KRS. Zlecono wewnętrzne postępowanie.

Sędzia Jarosław Dudzicz i antysemicki wpis. Reakcja KRSŹródło: East News, fot: Mariusz Grzelak/REPORTER
d2mscb2
d2mscb2

Chodzi o kontrowersyjny wpis na forum internetowym, że Żydzi to naród "parszywy i podły", którego autorem miał być sędzia KRS Jarosław Dudzicz.

- Prezydium KRS zleciło wewnętrzne postępowanie w tej sprawie - poinformował rzecznik nowej KRS Maciej Mitera.

Dodał, że sędzia Dudzicz do czasu wyjaśnienia sprawy wpisu zobowiązał się do rezygnacji z wystąpień publicznych jako zastępca rzecznika Rady. Dudzicz zapowiedział to w oświadczeniu.

- "W związku z doniesieniami prasowymi dot. informacji o moim rzekomym udziale w internetowych wypowiedziach, które – jak zostało przedstawione – mogą nosić cechy antysemityzmu, wyrażam z tego powodu stanowczy sprzeciw i ubolewanie. Mając na względzie wizerunek KRS oświadczam, że do czasu wyjaśnienia sprawy nie będę występował w jej imieniu w charakterze zastępcy rzecznika prasowego oraz zawieszę w tym zakresie wszelką aktywność. Informuję jednocześnie, że zamierzam podjąć kroki prawne zmierzające do ochrony moich dóbr osobistych, naruszonych przez informacje medialne" - napisał Jarosław Dudzicz w oświadczeniu, które na konferencji prasowej odczytał Maciej Mitera.

d2mscb2

Mitera dodał, że sędzia decyzją Rady może przestać pełnić funkcję zastępcy rzecznika, ale nie ma możliwości odwołania go z KRS.

Zobacz też: Kaczyński broni tradycyjnej rodziny. Radosław Fogiel i Joanna Mucha komentują

Jeszcze przed poniedziałkowym posiedzeniem nowej KRS rzecznik dyscyplinarny sędzia Piotr Schab zapowiedział "podjęcie wstępnych czynności wyjaśniających" w sprawie sędziego Dudzicza.

Już w ubiegłym tygodniu rzecznik nowej KRS Maciej Mitera zapowiadał, że na spotkaniu zainicjuje dyskusje ws. antysemickich wpisów. - Te doniesienia medialne mogą budzić co najmniej zdziwienie i niesmak, żeby nie użyć jakichś, bym powiedział, mocniejszych słów - komentował,

d2mscb2

"Z wielkim smutkiem, niepokojem i oburzeniem przeczytaliśmy w prasie o antysemickim wpisie pana sędziego Jarosław Dudzicza. Jest nam smutno, że wpis ten pojawił się właśnie w Polsce - kraju, który przez setki lat był domem narodu żydowskiego i gdzie pamięć o Zagładzie jest nadal żywa. Nasz niepokój budzi również fakt, że w ostatnim czasie nasiliło się używanie haseł antysemickich. Jest dla nas zdumiewające i oburzające, że autorem tego obrzydliwego wpisu jest nie zwykły obywatel, lecz sędzia, autorytet, członek elitarnej Krajowej Rady Sądownictwa" - stwierdzili izraelscy dyplomaci w oświadczeniu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2mscb2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mscb2
Więcej tematów