Trwa ładowanie...
ycipk-85gquk

Schronisko dla psów pod wodą. Potrzebna pomoc!

Zalane schronisko dla psów w Sekłaku (Mazowieckie). Po weekendowych burzach kilkadziesiąt zwierząt zostało ewakuowanych z podtopionych boksów. Opiekunowie ze schroniska potrzebują pomocy. Swój apel przesłali do redakcji Dziejesię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sekłak. Ponad setka psów pod wodą
Sekłak. Ponad setka psów pod wodą (zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, Fot: Grzegorz)
ycipk-85gquk

Informację o złej sytuacji schroniska "Kundel Bury z Wiejskiej Dziury" przesłał nam pan Grzegorz.

Schronisko dla psów pod wodą

"W sobotę i niedzielę w schronisku dla psów pod Węgrowem, gdzie utrzymywanych jest ponad 100 psów odebranych ludziom z interwencji, trwała dramatyczna walka z żywiołem. Azyl dla zwierząt w Sekłaku zatonął pod wodą" - napisał internauta.

ycipk-85gquk

Jak dodał mężczyzna, skutki burzy i podtopień usuwane będą przez najbliższe kilka tygodni. "Psy udało się uratować, ale wiele boksów zniszczonych jest przez wodę. Teren schroniska dla psów jest lekko obniżony i stąd podtopienia na taką skalę. Z najbardziej zalanych boksów psy trzeba było ewakuować. Czasami woda sięgała i pół metra" - tłumaczył pan Grzegorz.

Zobacz także: #SpełnijmyMarzeniePowstańca. Spotkajmy się 1 sierpnia i pokażmy, że pamiętamy

Schronisko dla psów. Zalane boksy

ycipk-85gquk

Na zdjęciach przesłanych przez pana Grzegorza do redakcji Dziejesię, widzimy zalane boksy w schronisku dla psów, a także pracowników ośrodka, którzy próbują usunąć wyrządzone przez pogodę szkody.

Źródło: dziejesie.wp.pl

"Przez kilkadziesiąt godzin na terenie schroniska dla psów nie było także prądu. Podczas burzy piorun uderzył w stodołę i szpital, gdzie w boksach mieszka kilkanaście psów. Na szczęście zwierzętom nic się nie stało. Gorzej z budynkiem. Piorun uszkodził konstrukcję i pokrycie dachu" - pisał czytelnik WP.

ycipk-85gquk

Potrzebne 25 tysięcy

Jak poinformował pan Grzegorz, schronisko dla psów w Sekłaku potrzebuje pomocy. "Koszty całości prac przy odbudowie schroniska wynoszą ponad 25 tys. złotych. Są to koszty transportu piasku ze żwirowni, wynajem firmy, która wykona prace melioracyjne. Firma ta ma wykonać cały system odprowadzenia wody z boksów w schronisku dla psów" - tłumaczył mężczyzna.

"To jest jedyna szansa na pomoc, bo jako stowarzyszenie nie zarabiamy na utrzymaniu zwierząt. Wszystkie środki przeznaczane są na leczenie i utrzymanie psów" - podkreślił pan Grzegorz.

Pomóc schronisku w Sekłaku możesz klikając w ten link.

ycipk-85gquk

Jeżeli również Wy chcielibyście poinformować nas o nietypowym zdarzeniu, piszcie na dziejesie.wp.pl. Czekamy na Wasze zgłoszenia, zdjęcia oraz nagrania!

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-85gquk

ycipk-85gquk
ycipk-85gquk