WP

Scheuring-Wielgus porównuje Petru do Kaczyńskiego i Tuska. "Każdy popełnia błędy"

- Dajcie nam szansę - powtarza Joanna Scheuring-Wielgus, jedna z liderek nowej formacji politycznej "TERAZ!". Posłanka na razie nie chce zdradzać szczegółów projektu, który współtworzy razem z Ryszardem Petru.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joanna Scheuring-Wielgus o "TERAZ!"
Joanna Scheuring-Wielgus o "TERAZ!" (PAP)
WP

"TERAZ!" - tak będzie nazywać się nowe ugrupowanie Ryszarda Petru. Były lider Nowoczesnej na konferencji prasowej w Warszawie zaprezentował główne założenia programu partii oraz logotyp ugrupowania. Wraz z Petru liderami nowego ugrupowania będą jego partnerka, posłanka Joanna Schmidt oraz Joanna Scheuring-Wielgus.

Ta ostatnia wystąpiła w sobotę wieczorem w programie "Fakty po Faktach". - Zapowiedzieliśmy dzisiaj razem z Ryszardem Petru nowy projekt. Więcej o nim opowiemy 9 grudnia, kiedy będzie kongres założycielski. Natomiast dzisiaj zapowiedzieliśmy, że współpracujemy, że jesteśmy liderami, filarami tego projektu. Bardzo zależało nam na tym, żeby pokazać tak jakby dwie nogi, które są bardzo potrzebne: gospodarka i społeczeństwo - mówiła Joanna Scheuring-Wielgus.

Na pytania prowadzącej o tym, czym jest kolejna formacja sygnowana nazwiskiem Petru, Scheuring-Wielgus odpowiedziała, że "Plan Petru (stowarzyszenie polityczne powstałe jako alternatywa dla programu premiera Morawieckiego - przyp. red.) był elementem debaty w ramach Nowoczesnej".

WP

- Kiedy odeszliśmy w maju, przygotowaliśmy się, żeby po wyborach samorządowych odpalić nasz nowy projekt - opowiadała posłanka na antenie TVN24.

Zobacz także: Nie ma zbrodni doskonałej. Kulisy pracy polskiej policji.

Mniej entuzjastycznie do "TERAZ!" podchodzi Katarzyna Piekarska, która również była gościem "Faktów po Faktach". - Lider, który przegrywa własną partię średnio wróży temu projektowi – mówi polityk SLD. - Obawiam się, że światła będą skierowane na Ryszarda Petru - dodała, podkreślając, że były lider Nowoczesnej stracił wiarygodność przez słynną już wycieczkę na Maderę. O sprawie było głośno na początku 2017 roku.

WP

Joanna Scheuring-Wielgus odparła, że na polskiej scenie politycznej zdarzały się przypadki, gdzie polityk popełniał błąd, by potem odnieść sukces wraz z nadejściem nowego projektu. Przykład? - Donald Tusk i Jarosław Kaczyński - wymieniła współtwórczyni "TERAZ!".

Na antenie TVN24 padło pytanie, czym nowa formacja będzie różnić się od Nowoczesnej. - Dajcie nam szansę - powtarzała wielokrotnie Joanna Scheuring-Wielgus. - Zapraszam na konwencję założycielską 9 grudnia - dodała posłanka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP