Trwa ładowanie...

Schetyna powiedział, kiedy Tusk podejmie decyzję ws. wyborów prezydenckich. "Byłby świetnym kandydatem"

- To będzie tak naprawdę grudzień 2019 - powiedział Grzegorz Schetyna. Przewodniczący PO zdradził, kiedy Donald Tusk zdecyduje ws. ewentualnego startu w wyborach prezydenckich.

Share
Schetyna powiedział, kiedy Tusk podejmie decyzję ws. wyborów prezydenckich. "Byłby świetnym kandydatem"
Źródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d47bzu1

- Chcemy poprowadzić ten szeroki front obywatelski, koalicję obywatelską przeciwko PiS-owi - powiedział w Polsat News Grzegorz Schetyna. Przewodniczący PO zaznaczył, że w ciągu tygodnia, 10 dni, zostaną przedstawione "nowe projekty". - Podpiszemy koalicje w nowych miastach, zaprezentujemy nowych kandydatów na prezydentów - dodał.

d47bzu1

Schetyna gasił jednak związane z tym emocje. Przypomniał, że najpierw odbędą się wybory samorządowe, a dopiero w przyszłym roku - europejskie i parlamentarne. - One wszystko zmienią [...]. geografia polityczna w polskim Sejmie będzie decydująca, co do tego, kto będzie startował i czego się możemy spodziewać - uznał.

Zobacz także: Gawłowski po wyjściu z aresztu: stoję z otwartą przyłbicą, niczego się nie obawiam

I dodał, że do wiążącej deklaracji Tuska jest jeszcze daleko. - To będzie tak naprawdę grudzień 2019, wtedy, pięć miesięcy przed wyborami, będzie podejmował decyzję - stwierdził. Schetyna zapewnił, że Tusk byłby "świetnym kandydatem" partii opozycyjnych.

Stwierdził również, że były premier "ma dobre doświadczenia w starciach z Jarosławem Kaczyńskim". - [Tusk - red.] nie powiedział, że nie będzie kandydował przeciwko, czy razem z prezydentem Dudą, powiedział tylko, że jeżeli byłoby potwierdzenie ze strony Jarosława Kaczyńskiego, to jest otwarty. To było dosyć sprytne - uznał.

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47bzu1

Podziel się opinią

Share
d47bzu1
d47bzu1
Więcej tematów