Trwa ładowanie...
sondaż

Sondaż: najgorszy wynik PiS od półtora roku. PO odrobiła 10 procent

Według najnowszego sondażu Kantar Public, ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na poparcie 34. proc. wyborców. W porównaniu z poprzednim badaniem, notowania PiS spadły o 7 proc.

Share
Sondaż: najgorszy wynik PiS od półtora roku. PO odrobiła 10 procent
Źródło: East News, fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER
d46k6gb

Spadek Prawa i Sprawiedliwości pozwolił zmniejszyć dystans Platformie Obywatelskiej, która może liczyć na poparcie 23 proc. respondentów. Jej notowania wzrosły o 3 proc. w porównaniu z poprzednim sondażem Kantar Public. PiS ma powody do niepokoju również dlatego, że zanotowało najgorszy wynik od lutego ub. roku w badaniach wspomnianej sondażowni.

Gdyby wybory odbyły się dziś, w Sejmie znalazłyby się także Kukiz'15 (9 proc.) oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej (6 proc.). Progu wyborczego nie przekroczyłyby natomiast PSL (4 proc.), Nowoczesna (3 proc.), Razem (2 proc.) oraz Wolność (1 proc.).

WP.PL
Źródło: WP.PL

Chęć udziału w wyborach wyraziło 62 proc. respondentów, z czego 30 proc. stwierdziło, że zdecydowanie poszłoby do głosowania, a 32 proc., że raczej wzięłoby w nim udział. 28 proc. badanych zadeklarowało, że nie wzięłoby udziału w wyborach (11 proc. raczej nie, 17 proc. zdecydowanie nie), a 10 proc. było w tej sprawie niezdecydowanych.

d46k6gb

Badanie Kantar Public przeprowadzono w dniach 6-11 lipca na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1042 pełnoletnich mieszkańców Polski, techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

Zobacz także: PiS może się zdziwić. Stanisław Tyszka zapewnia: nie pójdziemy z nim w jednym bloku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d46k6gb

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46k6gb
d46k6gb
Więcej tematów