Trwa ładowanie...

Schetyna: PO wprowadzi 500+ na każde dziecko

Czy dojdzie do rewolucyjnej zmiany w programie 500+? Grzegorz Schetyna zapowiedział, że jeśli jego partia wygra wybory, to nie tylko utrzyma program, ale także go rozszerzy. - To wsparcie będą otrzymywać także rodziny z jednym dzieckiem - mówi szef PO.

Share
Schetyna: PO wprowadzi 500+ na każde dziecko
Źródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
d17rt3k

Program 500+ obchodzi dzisiaj swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji Grzegorz Schetyna został poproszony na konferencji prasowej o ocenę wsparcia dla rodzin. Ten program omija pierwsze dziecko. Wykluczono z niego 1,8 mln rodzin dwa plus jeden oraz samotne matki. Nic dziwnego, że nie osiąga oszałamiającego sukcesu - uważa szef PO.

Schetyna zapowiedział jednocześnie, że jeśli jego partia wygra najbliższe wybory parlamentarne w 2019 r., to utrzyma sztandarowy program rządu PiS. - Rozszerzymy go też na pierwsze dziecko, by wszyscy otrzymywali wsparcie finansowe - mówi lider największej partii opozycyjnej.

Rząd PiS, podsumowując rok działania programu 500+, poinformował, że w ciągu roku liczba urodzeń w Polsce wzrosła o cztery proc. Według sondażu CBOS, 77 proc. Polaków popiera to finansowe wsparcie dla rodzin.

d17rt3k

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17rt3k
d17rt3k
Więcej tematów