Trwa ładowanie...
dpvbm63

Schetyna o porozumieniu z PSL. "Nie jesteśmy blisko"

Lider PO ujawnił, że ostateczny kształt koalicji, w której znajdzie się jego partia, będzie znany do końca przyszłego tygodnia. Grzegorz Schetyna zapewnił, że znajdą się w niej Nowoczesna i Inicjatywa Polska. Wciąż jednak nie wiadomo, czy do koalicji przystąpi PSL.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna liczy na odtworzenie Koalicji Europejskiej
Grzegorz Schetyna liczy na odtworzenie Koalicji Europejskiej (East News)
dpvbm63

- Wybory nie są jeszcze ogłoszone, ale spodziewamy się zamknięcia całej konstrukcji opozycji w przyszłym tygodniu. Będę ponawiał zaproszenie dla członków KE, bo nasz ostatni wynik jest dobrym prognostykiem przed wyborami parlamentarnymi - powiedział na antenie radiowej Trójki.

Największą niewiadomą w opozycyjnej układance jest PSL. Schetyna zdradził, że codziennie rozmawia z liderem Ludowców Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Obaj politycy nie są jednak "blisko porozumienia". Lider PO podkreślił, że wątpliwości dotyczą kwestii programowych, a nie obsady list. - Informacje o tym, że PSL chce 20 "jedynek" są nieprawdziwe - powiedział.

dpvbm63

Schetyna zapewnił, że wyobraża sobie opozycyjny blok bez Ludowców. - Nowoczesna i Inicjatywa Polska są częścią KO, to jest poza kwestią. Jeżeli będziemy trwać na swoich stanowiskach i nie będzie pozytywnej odpowiedzi, PSL pójdzie do wyborów poza naszą koalicją. Ponawiam jednak nasze zaproszenie do współpracy - zadeklarował.

Zobacz także: Gowin mocno o Schetynie: nie jest ekspertem od ekonomii

Ostre słowa o Biernackim

Przewodniczący Platformy odpowiedział na wypowiedzi dawnego posła PO Marka Biernackiego, który powiedział niedawno, że zbliża się koniec PO, bo partia "straciła wiarygodność". - Nigdy nie będę akceptował tych, którzy po kilku czy kilkunastu latach odwracają się i źle wypowiadają się o swoim dawnym środowisku. Mam na myśli m.in. Marka Biernackiego. To bierze się z frustracji i braku pomysłu na siebie - stwierdził.

dpvbm63

Schetyna zapowiedział też, że Koalicja Obywatelska w najbliższej kampanii nie będzie skupiać się na lewicowych postulatach. - Na pewno nie będzie niczego o liberalizacji aborcji i związkach partnerskich. Oczywiście, że się różnimy, ale chcemy znaleźć to, co wspólne. Nie zamierzamy iść w lewo - podkreślił.

Źródło: Polskie Radio III

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dpvbm63

Podziel się opinią

Share

dpvbm63

dpvbm63
Więcej tematów