Trwa ładowanie...

Schetyna: jesteśmy świadkami dewastacji armii; rzecznik rządu pomylił prognozę pogody z nominacjami w Sztabie Generalnym

Jesteśmy świadkami kompletnej dewastacji polskiej armii, wypadków i arogancji władzy; mamy do czynienia z niekompetencją i kompromitacją rządu w kwestiach obrony narodowej - ocenił Grzegorz Schetyna. - Rzecznik prasowy wskazuje pełniącego obowiązki (szefa) Sztabu Generalnego, co po kilku godzinach ma dementi ze strony MON. To jest kolejna wstyd - dodał lider PO.
Share
Schetyna: jesteśmy świadkami dewastacji armii; rzecznik rządu pomylił prognozę pogody z nominacjami w Sztabie Generalnym
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d1r9nx3

- Jesteśmy świadkami kompletnej dewastacji polskiej armii, to jest kwestia polskiego bezpieczeństwa, dzisiaj jesteśmy zakładnikami prędkości kolumn ministra obrony Antoniego Macierewicza z Warszawy i Torunia i z powrotem, wypadków i arogancji władzy. Mówiliśmy, że pycha kroczy przed upadkiem, ale przed upadkiem kroczy też niekompetencja i kompromitacja - ocenił Schetyna na konferencji prasowej w Sejmie.

Rzecznik rządu "się skompromitował"?

Jako przykład "kompromitacji" rządu podał poranną wypowiedź rzecznika rządu Rafała Bochenka na temat nowego szefa Sztabu Generalnego WP. Bochenek poinformował we wtorek rano w Radiu Zet, że do czasu powołania nowego szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego obowiązki będzie pełnił gen. Michał Sikora. We wtorek po południu prezydent Andrzej Duda wręczył akt mianowania na stanowisko szefa Sztabu Generalnego WP gen. broni Leszkowi Surawskiemu.

- Rzecznik rządu pomylił prognozę pogody z nominacjami w Sztabie Generalnym, bo jak to się ma do rzeczywistości kraju NATO, podmiotu UE i ważnego członka NATO, jeżeli rzecznik prasowy wskazuje pełniącego obowiązki (szefa) Sztabu Generalnego, co po kilku godzinach ma dementi ze strony MON. To jest kolejna kompromitacja i wstyd - podkreślił lider PO.

d1r9nx3

Pytany o wypowiedzi prezydenta Dudy, w których chwali rząd Beaty Szydło, Schetyna powiedział: "Prezydent Duda wpisuje się w partyjną politykę PiS, jeżeli mówił kiedyś, że nie można być notariuszem, to na pewno nie jest notariuszem, jest urzędnikiem, który przekazuje tylko te dokumenty, które otrzymuje i podpisuje, nie czytając". Jak ocenił, "Duda nie jest prezydentem wszystkich Polaków".

Schetyna odniósł się też do danych GUS dotyczących PKB w 2016 r. We wtorek Główny Urząd Statystyczny poinformował we wstępnym szacunku, że w minionym roku polska gospodarka wzrosła o 2,8 proc. rdr., po wzroście o 3,9 proc. w 2015 r. Z danych wynika ponadto, że popyt krajowy w 2016 wzrósł o 2,8 proc., po wzroście o 3,4 proc. w 2015, a inwestycje zmniejszyły się o 5,5 proc., po wzroście w 2015 r. o 6,1 proc.

Zdaniem lidera PO, dane GUS pokazują "skalę upadku" PiS. - Nie pomoże tutaj zaklinanie rzeczywistości i tworzenie światów równoległych, dzisiaj wszystko to, co się dzieje w propagandzie, tak naprawdę ma służyć temu, żeby przykryć złe wyniki gospodarcze i to, że polska gospodarka spowalnia i idzie w kierunku kryzysu"- podkreślił. Jak ocenił, to jest "typowa gierkowszczyzna".

- Jarosław Kaczyński kilka dni temu zostaje Człowiekiem Wolności, a Lech Wałęsa jest wyklinany od czci i pamięci, robi się z niego agenta komunistycznych służb. To jest skala absurdu i nienormalności polityki PiS - przekonywał Schetyna.

d1r9nx3

Instytut Pamięci Narodowej przedstawił ekspertyzę teczki TW "Bolka". Potwierdza ona współpracę Lecha Wałęsy z SB. Biegli stwierdzili, że pismo "Bolka" należy do Wałęsy.

Pełnomocnik Lecha Wałęsy prof. Jan Widacki stwierdził, że "opinia Instytutu Ekspertyz Sądowych ws. teczki TW "Bolek" niczego nie wyjaśnia".

d1r9nx3

Podziel się opinią

Share
d1r9nx3
d1r9nx3
Więcej tematów