Trwa ładowanie...
dnnq2ph

Samotny Polak rozczarowany Orbanem. To... senator PiS

"Panie Orban, dlaczego skrzywdził Pan polskich braci" - transparent z takim napisem (po angielsku) pojawił się przed przemówieniem premiera Węgier w Budapeszcie. Trzymający go mężczyzna miał także przy sobie polską flagę. Okazuje się, że to znany z podobnych akcji senator PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samotny Polak rozczarowany Orbanem. To... senator PiS
(twitter)
dnnq2ph

"Mr. Orban. You hurt your Polish brothers. WHY?!" - mężczyzna z transparentem o takiej treści oczekiwał w tłumie na przemówienie węgierskiego premiera w Budapeszcie. Mężczyznę na zdjęciu rozpoznał Grzegorz Kwolek, dziennikarz RMF FM.

Okazuje się, że to senator PiS, Waldemar Bonkowski, znany z organizowania podobnych akcji. Wcześniej Polskę objeżdżały billboardy jego autorstwa, na których m. in. wzywał polityków Platformy Obywatelskiej do uczczenia pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. O prezydencie Komorowskim mawiał "namiestnik Komoruski".

Bonkowski chwali się również, że jest "frontowym żołnierzem PiS". Jak wspomina, w partii jest dłużej niż... Jarosław Kaczyński, który w formacji-matce PiS Porozumieniu Centrum przez pewien czas był jedynie honorowym prezesem.

Treść transparentu to oczywiście nawiązanie do decyzji Orbana z ostatniego szczytu unijnego. Okazało się, że rzekomy sojusznik polskiego rządu nie był zainteresowany kandydaturą Jacka Saryusza-Wolskiego na stanowisko szefa Rady Europejskiej. Otwarcie poparł jego konkurenta, Donalda Tuska.

dnnq2ph

Podziel się opinią

Share

dnnq2ph

dnnq2ph
Więcej tematów