Trwa ładowanie...
dwx68wd
dwx68wd
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
samochód

Samochody-pułapki zabiły 14 Irakijczyków

Co najmniej czternaście osób
zginęło, a 30 zostało rannych w wybuchu dwóch samochodów-pułapek w
mieście Bajdżi na północ od Bagdadu - podała rano
policja iracka. Obu zamachów dokonali terroryści-samobójcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dwx68wd

Pierwszy samochód eksplodował tuż obok rezydencji szefa policji miejskiej Saada al-Nufusa. Zginęło tu co najmniej siedem osób, w tym członkowie rodziny policjanta. Ona sam został tylko lekko ranny.

Drugi ładunek został zdetonowany obok meczetu i domu Thamera Ibrahima Atallaha, miejscowego przywódcy plemiennego ugrupowania o nazwie "Odrodzenia Saladyna", mającego zwalczać Al-Kaidę w Iraku. Zginęło co najmniej dziesięciu cywilów, a 22 zostało rannych. Oba domy zostały poważnie uszkodzone.

Dzień wcześniej zamachowiec-samobójca zdetonował wypełnioną materiałami wybuchowymi ciężarówkę obok posterunku policji w miejscowości Dejla, 15 km od Samarry, na północ od Bagdadu. Zginęło 14 ludzi, w tym trzech policjantów. Do zamachu doszło na ważnej drodze łączącej miasta Samarra i Tikrit. Są to obszary, gdzie amerykańska armia przy wsparciu lokalnych sunnickich przywódców plemiennych prowadzi operacje przeciwko irackiej gałęzi Al-Kaidy.

dwx68wd

Podziel się opinią

Share

dwx68wd

dwx68wd
Więcej tematów