Trwa ładowanie...
d3t4a7d

Sala koncertowa Bataclan zostanie znów otwarta. To tam rok temu dżihadyści zabili 90 osób

• 12 listopada znów zostanie otwarta paryska sala koncertowa Bataclan
• Odbędzie się tam koncert Stinga
• Rok temu w Bataclan dżihadyści z tzw. Państwa Islamskiego zamordowali 90 osób
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eagles of Death Metal na scenie klubu Bataclan tuż przed zamachami
Eagles of Death Metal na scenie klubu Bataclan tuż przed zamachami (AFP / Rock&Folk / Marion Ruszniewski)
d3t4a7d

Paryska sala koncertowa Bataclan, w której w zeszłym roku w listopadzie dżihadyści dokonali zamachu, zabijając 90 osób, zostanie ponownie otwarta 12 listopada - poinformował właściciel obiektu. Z inauguracyjnym koncertem wystąpi tam Sting.

Jak zapowiedział brytyjski artysta, dochód z występu zostanie przekazany stowarzyszeniom Life For Paris i 13 Novembre: Fraternite i Verite (13 Listopada: Braterstwo i Prawda).

- Otwierając ponownie salę Bataclan, mamy dwa ważne zadania: upamiętnienie i uhonorowanie tych, którzy stracili życie w ataku sprzed roku, oraz celebrowanie życia i muzyki, które uosabia ta legendarna scena - napisał na swej stronie internetowej Sting, który na początku swej kariery występował w Bataclanie jeszcze z zespołem The Police.

d3t4a7d

Nazajutrz po koncercie, na budynku Bataclanu, położonym w północno-wschodniej części Paryża, zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa - informuje telewizja BFM TV. W uroczystości wezmą udział m.in. ocalali z ataku, w tym członkowie zespołu Eagles of Death Metal, którzy grali koncert, gdy doszło do krwawego zamachu. Informacji tych nie potwierdził jeszcze właściciel obiektu.

Bataclan ma już rozpisany repertuar na najbliższy czas. Po Stingu 16 listopada wystąpi tam brytyjski wokalista Pete Doherty, następnie Brytyjka Marianne Faithfull, Senegalczyk Youssou Ndour czy tuareski zespół Tinariwen.

13 listopada 2015 roku w Paryżu doszło do serii skoordynowanych krwawych zamachów terrorystycznych w okolicach Stade de France, w barach i restauracjach X i XI dzielnicy, oraz właśnie do ataku na salę Bataclan, gdzie terroryści przetrzymywali zakładników. W atakach w sumie zginęło 130 osób, a ponad 350 zostało rannych. Do zamachów przyznało się Państwo Islamskie (IS). Było to najtragiczniejsze wydarzenie we Francji po wojnie.

d3t4a7d

Podziel się opinią

Share

d3t4a7d

d3t4a7d
Więcej tematów