Trwa ładowanie...

Sąd wstrzymał przejęcie Polska Press przez PKN Orlen. Jest reakcja Daniela Obajtka

Sąd Okręgowy w Warszawie wstrzymał zgodę UOKiK na przejęcie Polska Press przez PKN Orlen - poinformowało biuro Rzecznika Praw Obywatelskich. Wniosek o wstrzymanie wykonania decyzji prezesa UOKiK w tej sprawie złożył Rzecznik Praw Obywatelskich.
Share
Sąd wstrzymał przejęcie Polska Press przez PKN Orlen
Sąd wstrzymał przejęcie Polska Press przez PKN OrlenŹródło: PAP, Fot: Marcin Obara
d4glgt3

Informację o wstrzymaniu przez sąd decyzji prezesa UOKiK ws. przejęcia Polska Press przez PKN Orlen podało w poniedziałek po południu biuro Rzecznika Praw Obywatelskich.

O takim rozstrzygnięciu sprawy Rzecznik Praw Obywatelskich dowiedział się w poniedziałek, podczas rozmowy telefonicznej z sekretariatem XVII Wydziału Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

Decyzja sądu w tej sprawie - jak czytamy w komunikacie na stronie RPO - zapadła 8 kwietnia.

d4glgt3

Na informację o decyzji sądu zareagował już prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. "Nie otrzymaliśmy żadnej informacji z sądu na temat Polska Press. Jestem zdumiony, że to Pan Adam Bodnar ogłasza rzekome postanowienie sądu, powołując się na jakąś rozmowę telefoniczną" - napisał na swoim profilu na Twitterze Daniel Obajtek.

Jak dodał w imieniu spółki, "zdziwiłoby nas, gdyby sąd zdecydował się podjąć taką decyzję, nie mając kompletu dokumentów".

Bodnar: może to naruszać interesy Rzeczypospolitej w postaci gwarancji wolności słowa

- Zaskarżyłem decyzję prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, twierdząc, że nie dokonał rzetelnej analizy rynków właściwych, pominął rynek prasy, tylko skupił się na rynku reklamy i promocji. To wskazuje, że może to naruszać interesy Rzeczypospolitej w postaci gwarancji wolności słowa - powiedział w marcu w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski Adam Bodnar, odnosząc się do zgody UOKiK na sprzedaż wydawnictw prasowych Orlenowi.

d4glgt3

Prezes UOKiK zgodził się na przejęcie Polska Press przez PKN Orlen na początku lutego br. RPO w swym odwołaniu chciał, by sąd uchylił zgodę prezesa UOKiK. Dodatkowo - w oddzielnym wniosku - chciał też, by sąd wstrzymał wykonanie tej decyzji do rozstrzygnięcia odwołania.

Orlen kupuje Polska Press. Rzecznik Praw Obywatelskich skarży decyzję

Podjęta przez sąd decyzja jest realizacją drugiego wniosku RPO. Oznacza, że PKN Orlen, do czasu rozpatrzenia przez sąd wniosku o uchylenie zgody prezesa UOKiK, nie może podejmować żadnych decyzji dotyczących Polska Press.

Źródło: rpo.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4glgt3

Podziel się opinią

Share
d4glgt3
d4glgt3
Więcej tematów